11 sierpnia, 2022

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Dzisiejszy deszcz meteorów czwartorzędowych osiąga swój punkt kulminacyjny: o której godzinie i gdzie obserwujemy zjawisko astronomiczne?

Wysłano:

3 jeden 2022 15:35 GMT

Zdarzenie może generować od 50 do 100 kul ognia na godzinę z prędkością około 40 kilometrów na sekundę.

Początek nowego roku przynosi nam poczwórne deszcze meteorów, niesamowite zjawisko astronomiczne, które osiągnie swój szczyt w okolicach 20:40 (GMT) 3 stycznia, chociaż będzie to widoczne do 16 stycznia przyszłego roku, według dane Od Meteor International.

W szczycie czwartorzędowy deszcz meteorów, który oddzielił się od warkocza asteroidy 2003 EH1, Może generować od 50 do 100 kul ognia na godzinę Z prędkością około 40 kilometrów na sekundę. Choć wiadomo, że jest to najcięższy deszcz w roku, to zjawisko to nie trwa długo, około sześciu godzin, według Amerykańskie Towarzystwo Meteorów.

Większa klarowność zdarzenia przyczynia się do tego, że księżyc jest w fazie woskowania, więc w nocy będzie niewidoczny. Jednak scena astronomiczna Nie można go śledzić z dowolnego miejsca na świeciePonieważ zdaniem astronomów najlepszym miejscem do obserwacji jest półkula północna. w czas i data Istnieje możliwość sprawdzenia możliwości obserwacji zjawiska w zależności od lokalizacji widza.

Aby zobaczyć Kwadrantydy, łatwo jest je wyszukać Za daleko od świateł miasta, z pewnymi wadami do pokazania, oni doradzają Eksperci NASA.

Zaleca się również zabranie ze sobą śpiwora, koca lub składanego krzesła, ponieważ pokaz będzie trwał całą noc do świtu. Podobnie, zaleca się leżeć na plecach ze stopami skierowanymi na północny wschód i patrząc w górę: w mniej niż 30 minut oczy przystosują się do ciemności i będą w stanie rozróżnić meteory.

READ  NASA stara się całkowicie reaktywować Kosmiczny Teleskop Hubble'a, który wszedł w „tryb bezpieczny” po zgłoszeniu awarii technicznej