8 lutego, 2023

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Dziewięć byłych komunistycznych krajów NATO potępiło związki Rosji

W zeszły piątek Rosja ogłosiła oficjalną aneksję czterech ukraińskich regionów: Doniecka (zdjęcie), Ługańska, Zaporoskiego i Chersońskiego (REUTERS / Vladyslav Musiienko).

Członkami są przywódcy dziewięciu byłych krajów komunistycznych w Europie Środkowo-Wschodniej NATOPowiedzieli to w niedzielę Nigdy nie uznają aneksji czterech ukraińskich regionów przez RosjęWyrażając jednocześnie pełną solidarność z Ukrainą.

„Potwierdzamy nasze poparcie dla suwerenności i integralności terytorialnej Ukrainy. Nie uznamy też rosyjskich prób aneksji ukraińskich terytoriów”, mówi wspólne oświadczenie.

Tekst nosi podpisy przywódców Czech, Polski, Rumunii, Słowacji, Estonii, Łotwy, Litwy, Macedonii Północnej i Czarnogóry.

W tych dziewięciu krajach Jedynie Macedonia Północna i Czarnogóra nie przystąpiły jeszcze do Unii Europejskiej (UE)..

„Wspieramy obronę Ukrainy przed rosyjską agresją, Żądamy natychmiastowego wycofania Rosji ze wszystkich okupowanych terytoriów „Zachęcamy wszystkich sojuszników do znacznego zwiększenia pomocy wojskowej dla Ukrainy” – kontynuowano w oświadczeniu.

„Wszyscy sprawcy zbrodni agresji muszą zostać pociągnięci do odpowiedzialności i pociągnięci do odpowiedzialności” – podsumowuje przemówienie upublicznione przez prezydenta Rumunii.

W deklaracji brakowało podpisów przywódców czterech innych byłych krajów komunistycznych, członków NATO i UE: Słowenii, Chorwacji, Węgier i Bułgarii.

W zeszły piątek Rosja ogłosiła oficjalną aneksję czterech regionów Ukrainy: Doniecka, Ługańska, Zaporoskiego i Chersońskiego.

Niemal cała społeczność międzynarodowa dała już do zrozumienia, że ​​nie uzna tych aneksji, które naruszają prawo międzynarodowe i powodują niebezpieczną eskalację konfliktu na Ukrainie.

Kobieta głosuje w referendum w sprawie aneksji (REUTERS/Alexey Pavlishak)
Kobieta głosuje w referendum w sprawie aneksji (REUTERS/Alexey Pavlishak)

Putin dąży do wzmocnienia sojuszu z Chinami

Prezydent Rosji Władimir Putin, Podkreślił strategiczny sojusz z Pekinem Gratulacje dla jego chińskiego partnera, Xi JinpingOkazyjnie 73. rocznica powstania Chińskiej Republiki Ludowej.

„Pomimo trudności sytuacji międzynarodowej, (…) Łączymy siły, aby budować bardziej demokratyczny i sprawiedliwy porządek świata oraz przeciwdziałać nowym wyzwaniom i zagrożeniom.”, odnosi się do wiadomości wysłanej przez Kreml w Telegramie.

READ  Polska nałoży nowe ograniczenia na przyjazd z Wielkiej Brytanii

Putin zauważył w swoim liście, że stosunki dwustronne rosną „szybko” oraz w duchu współpracy strategicznej.

Uważa, że ​​Chiny „cieszą się zasłużonym prestiżem na arenie międzynarodowej, ponieważ grają”. Konstruktywna rola w rozwiązywaniu bieżących problemów na poziomie regionalnym i globalnym”.

„Chcę potwierdzić testament Proszę kontynuować nasz dialog i ścisłą współpracę „Na rzecz przyjaznego narodu Rosji i Chin” – dodał.

Na ostatnim spotkaniu w Uzbekistanie Xi wezwał Putina do kierowania zmieniającym się światem i ochrony interesów krajów rozwijających się.

W tym samym czasie Chiny A Silny przeciwnik separatyzmu, dlatego nie popiera rosyjskiej aneksji ukraińskich regionów Kontrolę południa i wschodu Ukrainy przez rosyjskie wojsko sformalizował w piątek na Kremlu Putin.

W piątek ONZ W głosowaniu Rady Bezpieczeństwa Chiny zbojkotowały amerykańską próbę przyjęcia rezolucji potępiającej aneksję Rosji.

(z informacją z EFE)

Kontynuuj czytanie: