1 października, 2022

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Dyskutują o możliwości, że ośmiornice pochodzą z kosmosu – naucz mnie o nauce

Pochodzenie życia na Ziemi było naprawdę kontrowersyjną kwestią, a religia miała na nią wpływ. Nauka ze swojej strony postulowała różne teorie, które sugerują, że życie mogło pochodzić z innej części wszechświata w meteorytach i po przybyciu znalazło optymalne warunki do rozkwitu.

Nie mówi nam to, jak to się zaczęło, ani skąd się wzięło, ale daje nam przegląd możliwych powodów, dla których tu jesteśmy.

Jakkolwiek teoria może wydawać się naciągana, należy ją obalić, aby przestać być jedną z wielu możliwości iz tego powodu, jakkolwiek dziwnie to może brzmieć i w przeciwieństwie do przykładu „kociołka kosmicznego”…

Nie tak dawno temu ukazał się artykuł z dziesiątkami lat informacji, co wywołało poruszenie ze względu na charakter jego podejść. Artykuł nosi tytuł „Przyczyna eksplozji kambryjskiej – Ziemia czy kosmiczna?”.

Choć bogaty w referencje i recenzowany, oferuje podejścia, które są nieco dalekie od tego, co obecnie się uważa.

Naukowiec Stephen Fleischfriesser przygląda się bliżej dwóm najbardziej znanym naukowcom zaangażowanym w artykuł: Edwardowi Steele i Chandra Wickramasinghe.

Z drugiej strony Steele postuluje ewolucję jako nabywanie zmian genetycznych zdeterminowanych wpływem środowiska, a nie tylko przypadkowych mutacji, jak nazywa to Metamarianizm.

Z drugiej strony Wickramasinghe potwierdza hipotezę Freda Hoyle’a o produkcji cząstek węgla organicznego z pyłu gwiezdnego.

Problem studiowania biologii komet i związanych z nią prac wskazuje, że na ewolucję wpłynął fakt, że tak opisana biochemia tworzenia pierwszych aminokwasów nie występowała na Ziemi.

Wickramasinghe stwierdza, że ​​„Komety są nośnikiem i dystrybutorem życia we wszechświecie, a życie na Ziemi powstało i ewoluowało w wyniku wkładu komet”. Jednak jego podejście wykracza poza zaledwie kilka aminokwasów, które zostały umieszczone w kosmosie i wysłane z powrotem na Ziemię, ale stwierdza, że ​​możliwe jest, że wirusy, a nawet złożone formy komórkowe, takie jak komórka eukariotyczna, przybyły tu na Ziemię i bez zbędnych ceregieli. . Mogły się rozprzestrzenić odpowiednie warunki.

READ  badanie wzroku | Jak myślisz, kto jest najmądrzejszy? Twoja odpowiedź ujawni nieznane aspekty Twojej osobowości | Test wirusowy | test osobowości | Test psychologiczny | Wirusowe wyzwanie | Facebook | Zastosowania

Deszcz z retrowirusów, których pojawienie się sugeruje, odgrywa w tym zasadniczą rolę, ponieważ stwierdzono, że jest przyczyną wielkiej różnorodności życia, ponieważ wpływa na ewolucję od około 500 milionów lat.

Udało się to osiągnąć poprzez dołączenie kawałków materiału genetycznego do życia na Ziemi.

Grupa głowonogów, która w tamtym czasie pojawiała się w oceanach, nie zmieniła się w ten sposób, że w krótkim czasie rozgałęziła się na wiele gatunków o różnych kształtach i rozmiarach. Ewentualnie ich kompletne genomy w jajach mogły osiągnąć to, co opisują jako „lodowe kule ognia kilkaset milionów lat temu”, wierząc, że życie mogło mieć nie tylko pozaziemskie pochodzenie, ale że mogły z nim pochodzić naprawdę złożone formy.

Argumenty te są równie ważne jak inne argumenty i zawsze istnieje możliwość przezwyciężenia wyobraźni i być może odkrycia w przyszłości, że wiele z tych faktów ma pewną prawdę. W tej chwili warto podkreślić ciekawy charakter tematu i wielkość przeprowadzonych badań.

To naprawdę ciekawy artykuł opublikowany w magazynie Postępy w biofizyce i biologii molekularnej.

Dziel się wiedzą, dziel się wiedzą.