2 kwietnia, 2023

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Dyrektor generalny Adidasa powiedział, co zrobią z butami Yeezy (nie pal ich, oddaj je)

Adidas zatrzymał buty Yeezy o wartości około 1200 milionów euro po tym, jak jednostronnie rozwiązał sojusz, który połączył niemiecką markę z raperem Kanye Westem.

To nie są małe pieniądze, więc teraz marka decyduje, co zrobić z tymi produktami. Problem nie jest łatwy do rozwiązania, nawet w scenariuszu spadku i spadku sprzedaży przewidywanym na 2023 rok.

Aby nadać wymiar temu tematowi, należy powiedzieć, że Yeezy stanowił około 6,9 procent całej sprzedaży Adidasa w 2022 roku, o przybliżonej wartości 1700 milionów euro.

Współpraca między Adidasem a raperem Yeezy zakończyła się nagle w październiku 2022 roku po tym, jak Ye (obecnie nazywający się Yeezy) opublikował antysemickie komentarze na Twitterze.

Adidas powiedział wówczas, że wpływ hackowania Yeezy wpłynie na jego zarobki o około 250 milionów dolarów.

Co Adidas zrobi z Yeezy?

Wiadomości na ten temat opublikował w środę, 8 marca br Bloomberg. Według amerykańskiej agencji nowy dyrektor generalny Adidasa, Bjorn Gulden, wykluczył palenie butów Yeezy, a także zmianę nazwy produktów.

Chodzi o to, aby je sprzedać pod tą samą marką co Yeezy (Adidas może to zrobić), a następnie przekazać dochód na cele charytatywne.

W ten sposób będzie starał się zrekompensować część skutków finansowych rozpadu sojuszu.

Innym krążącym pomysłem było porzucenie w krajach takich jak Turcja i Syria. W komunikacie krążyły informacje o rebrandingu na inną markę.

Gulden powiedział to na swojej pierwszej konferencji prasowej od czasu objęcia kierownictwa nad niemiecką marką po odejściu byłego dyrektora generalnego, Kaspera Rorsteda.

Golden trafił do Adidasa z Pumy, gdzie był CEO.

O butach Yeezy Gulden powiedział: „Jest wiele osób zainteresowanych tym, ale jestem tu dopiero od kilku tygodni i nie czuję się upoważniony do podejmowania decyzji na podstawie faktów, które znam”.

Adidas nie jest jedynym, który porzucił Yeezy z powodu postawy Westa (teraz nazywającego siebie Ye). Wycofały się również Balenciaga, Gap i Photolocker.

READ  Cena dolara dzisiaj, w środę, peso zaczyna spadać

Obrońcy praw człowieka od dawna wyróżniają niemiecką firmę za milczenie w sprawie komentarzy Westa, co coraz bardziej odsuwa go od branży rozrywkowej i modowej.

Czytaj teraz:

Adidas ma tenisową poprawkę z Kanye Westem, która się nie sprzedaje

Adidas poniesie stratę w wysokości 1,3 miliarda dolarów, jeśli nie będzie mógł sprzedać swoich akcji Yeezy

Adidas się rozpada i już zaczyna cierpieć z powodu „efektu Kanye Westa”