18 maja, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Dramaturg, reżyser i producent teatralny Eloy Hernandez Mendoza umiera w wieku 49 lat

Eloy Hernandez MendozaI Producent, reżyser, dramaturg, pedagog i twórca teatralny, który był dyrektorem generalnym Cortejo Producciones AC i sekretarzem Rady Producentów Teatralnych, zmarł w niedzielę w wieku 49 lat, według swojej siostry. Patricia Hernandez Mendoza.

W wiadomości zamieszczonej na swoim koncie na Facebooku powiedział: „Drodzy przyjaciele i mój ukochany młodszy brat Eloy Hernandez NSW imieniu rodziny Hernández Mendoza dziękujemy za wszystkie wyrazy miłości i solidarności wobec Eloya, który dziś opuścił ten świat i odpoczywa.

Nieskończone dzięki! „, Hernandez Mendoza zauważył to, dodając: „Jego szczątki zostaną przykryte w Gayoso Felix Cuevas, w pokoju 2, od jedenastej do jutra o 8:30 wieczorem”.

ten Minister cywilizacja i InpalRównież za pośrednictwem Facebooka opłakiwali wrażliwą śmierć dramatopisarki, producentki, reżyserki i naukowca Eloy Hernández, mówiąc, że jej „decydujący wkład w teatr i kulturę jest niezbędny”.

w obecnej sytuacji, Inpal Zauważ, że z ponad 40 produkcjami, Eloy Hernández Mendoza (25 października 1971) oddał swoje życie Sztuka performance z Meksyku.

Jego przejście przez świat sztuk scenicznych zostanie zapamiętane za jego wkład w: niezależny teatr w kraju i za granicą, których prace były sześciokrotnie nagradzane przez różne grupy teatralne, m.in.

Eloy Hernández Mendoza, który oprócz wspierania niezależny teatr Był promotorem nowej organizacji i schematów zarządzania teatrem w Meksyku. piastować stanowisko sekretarza Szkoła z producenci z Scena Był członkiem komitetu organizacyjnego III Krajowej Konferencji Teatralnej oraz członkiem Kongresu na czwartą i piątą sesję.

Publikował scenariusze jako dramaturg i był profesorem na organizowanych przez siebie stopniach Inpal A ze stanów kraju, oprócz pełnienia funkcji kuratora w sieci niezależnych przestrzeni kulturowych (RECIO). Nagrodzony sześciokrotnie: czterokrotnie od Towarzystwa Dziennikarzy Dramatycznych (odpowiedni(oraz dwóch innych przez Towarzystwo Krytyków Teatralnych i Dziennikarzy)ACPT), za najlepszą produkcję i trzy za najlepszą pracę dla dzieci i młodzieży.

Był także nominowany do „Las moons del Auditorio Nacional” za koncert wyprodukowany przez Celebrando la vida. 50 lat Tiki BermejoWystawiono go w miejskim teatrze Esperanza Iris.

Sekretarz Kultury Alejandra frausto Opłakiwał jego śmierć i przesłał kondolencje rodzinie, przyjaciołom i współpracownikom. „National Landscape Art traci wspaniały głos, promotor i zaciekły bojownik o sztukę i kulturę. Przesyłamy kondolencje jej siostrze Patricii Hernandez, jej rodzinie i bliskim.”

Ze swojej strony dyrektor generalna Inpal powiedziała: Lucina Jimenez Lopez, wyraził konsternację po śmierci Eloya Hernandeza Mendozy, który powiedział, że zawsze miał silny głos i silną pozycję oraz wniósł bardzo ważny wkład w poszukiwanie większej trwałości działań artystycznych. „Eloy był potężny i znał się nie tylko na świecie stworzenia, ale także na prawach, więc jego krytyczne spojrzenie miałoby kluczowe znaczenie w polityce, którą starał się wzbogacić”.

Niezliczeni przyjaciele, koledzy i koledzy z teatru opłakiwali śmierć dramaturg I kierownik teatru Które, świętując w tym roku swoją pierwszą dekadę, Cortejo Producciones przedstawił warsztat produkcji teatralnej, który składał się z części teoretycznej i praktycznej, gdzie Hernández Mendoza zachęcał uczestników do poznania podstaw prawnych związanych z kulturą, aby ich projekty teatralne miały strukturę oraz potrafi analizować i rozumieć trójkąty produkcji. Jego wkład w kulturę i sztuki sceniczne będzie katalizatorem dalszej pracy nad poprawą teatru w Meksyku.

Kolegium Producentów Dramatycznych napisało: „Eloy jest naszym partnerem i przyjacielem, był i zawsze będzie filarem i bardzo ważną częścią Kolegium Producentów i społeczności teatralnej. Dziękuję za wszystko, Elwe!” ; Teatr Cempoa powiedział: „W 2013 roku dobra ekipa Eloya Hernandeza wraz z zespołem trolejbusów scenicznych przyznała nam nagrodę za najlepszy spektakl na Festiwalu Teatralnym w Miejscach Niekonwencjonalnych. aby to kontynuować Praca, którą tak bardzo kochamy. Dziękuję Eloy. Kwitnie w każdym naszym życiu. Zrelaksuj się, przytul całą swoją rodzinę.

Jego szczątki będą ukryte w Gayosso Félix Cuevas, w pokoju 2, od 23:00 w niedzielę 19-go do jutrzejszego poniedziałku 20-go o 20:30.

ardm

READ  Disney Plus ogłasza datę premiery filmu „Czarna Pantera 2” z udziałem Tenocha Huerty — CINEMABLEND