5 grudnia, 2021

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Dr Marcus Perez Braefield pozostaje jedynym urologiem dziecięcym, który stosuje chirurgię robotyczną

Chirurgię robotyczną stosujemy głównie u dzieci z problemami nerek i pęcherza moczowego.

Dr Marcos Perez Brayfield, jedyny urolog dziecięcy, który wykonał operację robota da Vinci

Kariera medyczna to codzienne wyzwanie ratujące życie, ale praca dla pacjentów pediatrycznych jest życiową koniecznością, która sprawia, że ​​przesłanie to jest jeszcze bardziej humanitarne, jeśli chodzi o leczenie schorzeń dotykających dzieci.

Taka jest właśnie misja dr Pereza Brayfielda, urologa dziecięcego z Portoryko, który leczy w swoich rękach urologię dzieci i młodzieży ze schorzeniami – w większości dziedzicznymi – takimi jak nawracające infekcje dróg moczowych, nietrzymanie moczu oraz infekcje narządów płciowych i dróg moczowych. , między innymi.

Powiedział, że istnieją różnice między tego typu schorzeniami a płcią. Na przykład, ze względu na struktury rozrodcze płci, na przykład cewka moczowa dziewczynki jest mniejsza, a jej nawyki różnią się od nawyków chłopca.

„U mężczyzn obserwujemy więcej przypadków wymagających operacji, w których występują problemy z narządami rozrodczymi, które nie rozwinęły się prawidłowo, takie jak niezstąpione jądra, i zaobserwowaliśmy wzrost tego typu stanów w Portoryko” – powiedział.

„To, co robimy, to chirurgia minimalnie inwazyjna. Używamy głównie chirurgii robotycznej u dzieci z problemami z nerkami i pęcherzem. To wszystko ma charakter rekonstrukcyjny. Wcześniej musieliśmy robić duże nacięcia u dzieci, aby uzyskać dostęp do tych struktur, teraz przez małe nacięcia. wielkości 8 mm możemy uzyskać dostęp do tych obszarów i wykonać bardzo precyzyjne rekonstrukcje i wykonać te rekonstrukcje, aby uzyskać normalną anatomię” – wyjaśnił.

Dodał, że korzyścią dla tych pacjentów jest to, że obszar rekonstrukcji i rany po cięciu goją się bardzo szybko.

„Te pęknięcia dosłownie znikają” – powiedział.

Z drugiej strony potwierdził, że bada spodziectwo – wadę wrodzoną u mężczyzn, w której ujście cewki moczowej nie znajduje się na czubku prącia – w Portoryko, ponieważ według wstępnych danych istnieją różnice środowiskowe między Portoryko i innych krajach.

READ  Medycyna precyzyjna, ogromny krok w skuteczności w walce z rakiem

Zobacz więcej w poniższym wywiadzie: