3 marca, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Donoszą, że Jan Paweł II tuszował potencjalne przypadki pedofilii w polskiej Grupo Milenio.

Donoszą, że Jan Paweł II tuszował potencjalne przypadki pedofilii w polskiej Grupo Milenio.

Znany również jako kardynał Karol Wojtyła Jan Paweł II wiedział o oskarżeniach i zatuszował je Pedofilia w polskim Kościele Zanim rozpoczął się jego pontyfikat W 1978 r., według śledztwa prasowego, przedstawionego w niedzielę przez polską telewizję prywatną TVN.

Będąc kardynałem i biskupem krakowskim w południowej Polsce, Karol Wojtyła dowiedział się o praktyce rodzenia dzieci przez księży w swojej diecezji. Był przenoszony z jednej parafii do drugiej, aby uniknąć korupcji.

Rozmawiał Michał Gudowski, autor śledztwa z Ofiary księży pedofilówwraz z bliskimi i byłymi pracownikami diecezji.

Dziennikarz powołuje się też na dokumenty z byłego komunistycznego bezpieki S.P. i archiwa kościelne, choć zwraca na to uwagę Diecezja krakowska odmówiła mu zgody.

To nie pierwszy raz, gdy polski Kościół odmówił okazania dokumentówwymiaru sprawiedliwości, a nawet do Publicznej Komisji Śledczej w sprawach o pedofilię.

Świadek, który chciał pozostać anonimowy, potwierdza w relacji, że osobiście informował kardynała Wojtyłę Akty pedofilii popełnione przez księdza w 1973 roku

„Wojdyla najpierw chciał się upewnić, że nie jest zdezorientowany. BPostanowił w żadnym wypadku tego nie zgłaszać Powiedział, że się tym zajmie” – czytamy w tym zeznaniu.

Dodał, że kardynał pytał go otwarcie Gdyby można było utrzymać tę sprawę w tajemnicy.

„To, co odkryłeś, jest rewolucyjne, ponieważ pokazuje to, co wielu ludzi podejrzewało od lat: to Jan Paweł II wiedział, że jest problem, zanim został papieżem– powiedział były amerykański ksiądz katolicki Thomas Doyle.

Dodaje Doyle, znawca prawa kanonicznego i autor pierwszego raportu na temat nadużyć duchowieństwa katolickiego w Stanach Zjednoczonych. – Musiałem wiedzieć, ale nie było żadnych dowodów. Tutaj mamy jeden”.

aag

READ  Lidl w Polsce ma bzika na punkcie sprzedaży poniżej kosztów produkcji