28 maja, 2022

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Domy za 1 euro są prawdziwe, a „Mała Ameryka” już nabiera kształtów we Włoszech

Domy na sprzedaż za 1 €: Włoski pokaz, który pokochał setki Amerykanów (Widok Musumeli na Sycylii. Zdjęcie: Getty Images)

  • Wielu Amerykanów zaczyna kupować domy we Włoszech za 1 euro

  • Popyt na domy w Sambuca di Sicilia był tak duży, że zdecydowali się na aukcję

  • Australijczyk ostrzega, że ​​wyprawa na przygodę wymaga dużo „ciężkiej pracy”

Sprzedam domy za 1 euro Swój szczyt osiągnął we Włoszech nieco ponad trzy lata temu, wcześniej Epidemia dotknie cały świat. Teraz jest takie miejsce na Sycylii, gdzie coraz częściej słychać amerykański akcent zmieszany z śródziemnomorskim.

Sycylijski SambucaJedno z pierwszych miast w kraju, które sprzedało stare domy za „prawie nic”, stało się rodzajem „małej Ameryki” (Mała USA), według raportu z Podróże CNN.

W tym czasie nieruchomość miała pewne wady: była wieloletnia, opuszczona, a w wielu przypadkach była na skraju zawalenia. Ale Jego wartość sprzedaży była mniejsza niż zakup espressowięc nadal przyciągały poszukiwaczy przygód po drugiej stronie Atlantyku.

Miasto Sycylia zaczęło przyciągać zagranicznych nabywców w 2019 roku, wraz z pierwszym pokazem 16 domów po 1 euro każdy. Potem znowu w lipcu 2021 r., kiedy wprowadził na rynek kolejne 10 starych nieruchomości za nominalne 2 euro.

Zgodnie z oczekiwaniami, drugi okres składania wniosków zakończył się setkami wniosków od zainteresowanych nabywców, głównie ze Stanów Zjednoczonych; Więc Rada miasta zdecydowała się sprzedać go w drodze licytacji temu, kto zaoferuje najwyższą cenęza od 500 do 7000 euro (540 USD i 7560 USD).

Giuseppe Cassiobo, zastępca burmistrza miasta, powiedział CNN Travel, że wielu kupujących złożyło swoje oferty online, nigdy nie patrząc na nieruchomość osobiście.

„Prawie 80% osób, które do nas napisały, poprosiły i wzięły udział w tej drugiej aukcji, pochodzi ze Stanów Zjednoczonych lub Amerykanów” – dodał. „Zainteresowanie jest duże i na szczęście nie zwalnia”.

READ  COVID-19: la persona que compra un Lamborghini en los EE. UU. Con dinero de apoyo para la pandemia

Trzy piętra i balkon 2500 euro

Jednym z najnowszych kupców był szef kuchni Daniel Patiño i współzałożyciel amerykańskiej sieci Fresh Food. Objął w posiadanie jedyny dostępny trzypiętrowy budynek i panoramiczny balkon, składając ofertę za jedyne 2500 euro, której nikt nie mógł pobić.

Szef kuchni Patiño zrobił to wszystko zdalnie, z Arizony. Miejscowa dama z Sambuca zadzwoniła do niego przez ratusz i wysłała mu nagranie wideo i zdjęcia posiadłości, co wystarczyło, by Patiño miał pomysł.

Może Ci się spodobać:

Sambuca, Sycylia

Domy na sprzedaż za 1 euro: oferta z Włoch, które zakochały się w setkach Amerykanów (Samboca, Sycylia. Zdjęcie: Getty Images)

„Zrobiłem program, nie widząc go, po przejrzeniu wszystkich nieruchomości w Internecie. Ten w szczególności przemówił do mnie. Miał mały wiejski dziedziniec na zewnątrz. Nie mogłem zobaczyć, jak wyglądało wnętrze, ponieważ tak było było niebezpieczne, aby wejść… Myślę, że będzie to wymagało ogromnej ilości przeprojektowania” – wyjaśnił CNN.

Patiño będzie mógł wykorzystać nieruchomość jako domek letniskowy lub też jako włoski oddział swojej sieci gastronomicznej. Na razie, mówi, marzenie się spełniło.

„Włoski styl życia polega na życiu, a nie na pokonywaniu stu mil na godzinę, jak to robimy w Stanach. Lubi ciszę, poświęca czas na relaks i nie zawsze martwi się pracą”.

Druga strona medalu

Doświadczenie było nieco inne w przypadku Australijczyka Danny’ego McCubbina (lat 57), który również kupił opuszczony dom za 1 euro we Włoszech, ale ostrzegł tych, którzy chcą zrobić to samo, że wiąże się to dużo ciężkiej pracy”.

w danych dla AktualnościI McCubbin zauważył, że opuszczone nieruchomości wymagały „znacznej inwestycji czasu i pieniędzy”. Program za 1 euro nie jest dla wszystkich. Jest to ryzyko, ponieważ kupujesz coś, co zostało porzucone i nie zadbane. „Dach się zawalił lub wyciekła woda” – powiedział o swoim domu w Mussomeli na Sycylii.

READ  Garantía de inversión minera, sanitaria e inmobiliaria; Aclarar dudas: Aras

„Nie myśl, że dostaniesz okazję, a potem tanio go wyremontujesz i sprzedasz, bądź przygotowany na ciężką pracę i wydawanie pieniędzy na dom, który wymaga wielu remontów” – dodał Australijczyk.

Sambuca, Sycylia

Domy na sprzedaż za 1 €: Włochy pokazują, że setki Amerykanów pokochały (Widok na Sambuca na Sycylii. Zdjęcie: Getty Images)

Dlaczego Włochy sprzedają domy za jedno euro?

Młodzi ludzie z tych miast wybierają bardziej kosmopolityczne zawody niż zawody wiejskie i społeczne. Wioski są opustoszałe, a ich populacja starzejąca się, czasami nie ma innego wyjścia, jak pozostawić swoje domy w rękach lokalnych władz.

Na przykład gmina Musumeli twierdzi, że domy sprzedaje się za jedno euro, ponieważ m.in. we Włoszech nie płaci się podatku od nieruchomości od jednego domu. „Wielu Włochów, którzy posiadają więcej niż jedną nieruchomość, musi płacić rządowi maksymalny podatek, więc woleliby sprzedawać domy za jedno euro, niż płacić dodatkowe pieniądze”, mówi. Strona gminy.

Czy jest jakaś sztuczka?

Dla mnie niezależnyWładze mają nadzieję, że napływ nowych właścicieli domów pobudzi gospodarkę, ponieważ kupują oni lokalne produkty, zatrudniają lokalnych pracowników budowlanych, pompują pieniądze w lokalne miejsca i atrakcje, a nawet zwiększają turystykę hotelową lub AirBnB.

„Na Sycylii nie tylko kupisz dom, ale będziesz miał okazję poznać naszą kulturę i tradycje oraz powolne i wygodne życie jednej z najspokojniejszych i najbezpieczniejszych krain na świecie. 100 osób już kupiło dom, więc na co czekasz?” Nadal przyjmuję prośby.

W ogłoszeniu dodaje, że jedynym obowiązkiem nowych właścicieli Remont domu w ciągu trzech lat od zakupu. Koszt renowacji jest wciąż stosunkowo niski w porównaniu z innymi krajami, około 20 000-50 000 euro (23 000-57 000 USD) w zależności od wielkości nieruchomości.

Zainteresowane strony muszą również złożyć Depozyt „Polityka gwarancyjna” pięć tysięcy euro (5 777 USD) i przepadną, jeśli praca nie zostanie ukończona w ciągu trzech lat od zakupu.

READ  8 mejores simuladores de hipotecas en línea

Możesz być także zainteresowany | wideo: Samochód bez kierownicy lub pedału hamulca: Oto „Cruise Origin”, nowy, w 100% niezależny model General Motors.