19 kwietnia, 2024

Dominikana pokonała Polskę 3:1 na Mistrzostwach Świata w Siatkówce

Polska.Dominikana, po trzech setach do jednego (18-25, 25-22, 25-21 i 25-21) z gospodarzami Polski, przegrała w czwartek w grupie B Pucharu Świata w piłce siatkowej.

Dzięki swojej wygranej Karaiby zgromadzili teraz 10 bramek z trzema zwycięstwami i jedną porażką, podczas gdy Polska jest druga z dziewięcioma, chociaż mają taki sam rekord 3-1. Punkty są przyznawane za sety wygrane w każdym meczu.

Drużyna Dominikany odpocznie w ten piątek i wróci do akcji jutro w sobotę o 8:00, kiedy zmierzy się z Tajlandią.

jest w tyle
Po przegranej pierwszych 18-25 zwycięzcy zmiatali swoich polskich rywali w trzech kolejnych setach.

Gospodarze rozpoczęli od forsowania defensywy przeciwnika mocnym serwisem, który sprawił, że gra defensywna straciła rytm.

Jednak wraz z postępem meczu intensywność gospodarzy spadła, podczas gdy karaibska Bethania de la Cruz, Brelyn Martinez jako obrońca, Nivarga, Dominikanie wzmocnili swoją grę dobrymi atakami Jiniri Martineza w róg. Brayeliln Martínez prowadził z 20 punktami, a następnie Bethania de la Cruz z 18 punktami, oddając ważne strzały w kluczowych momentach, a także chwytając piłkę przeciwko rywalom.

Gineri Martinez zdobył 13 punktów. Olivia zdobyła 16 punktów, a Korneluk Agnieszka 11 punktów dla Polski. W pierwszych meczach Polacy wyszli na boisko z dużą szybkością i narzucili szybkość swojej gry na polu ofensywnym i defensywnym.

Atak Polski prowadzili z mocnymi kolcami Różański Olivia i Korneluk Agnieszka.
W drugiej kwarcie Dominikanie byli w stanie zremisować mecz po jednym kawałku dzięki świetnemu występowi w ofensywie seniorki Bethany de la Cruz.

pole

– obiecujący
Mimo że byli blisko, Dominikanie przekonująco wygrali sety dwa, trzy i cztery, pokazując swoją siłę i odporność po przegranej pierwszego seta z gospodarzami.