15 sierpnia, 2022

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Dołącz do 528000 w lipcu

(Firma CNN) – Amerykańska gospodarka właśnie odzyskała wszystkie miejsca pracy, które straciła podczas pandemii, po dodaniu 528 000 miejsc pracy w lipcu, wynika z raportu opublikowanego w piątek przez Bureau of Labor Statistics (BLS).

Według Refinitiv, ogromne miesięczne zyski były ponad dwukrotnie większe niż 250 000 miejsc pracy, których spodziewali się ekonomiści.

Stopa bezrobocia spadła do 3,5% po tym, jak przez ostatnie cztery miesiące utrzymywała się na poziomie 3,6%. Ponadto lipcowy wskaźnik osiąga swoje półwieczne minimum, które ostatnio odnotowano w lutym 2020 r.

Lipcowe wyniki to dziewiętnasty z rzędu miesiąc wzrostu liczby miejsc pracy w USA, co jest również najwyższą liczbą od czasu, gdy gospodarka dodała 714 000 miejsc pracy w lutym. Dane BLS pokazują, że liczba miejsc pracy w lipcu przekracza średni miesięczny przyrost 388 000 w ciągu ostatnich czterech miesięcy.

Zyski z pracy były szeroko rozłożone we wszystkich sektorach, chociaż czas wolny i hotelarstwo przyniosły jedne z największych korzyści. Jednak według BLS miejsca pracy w tym kluczowym sektorze usług są nadal o ponad milion poniżej poziomu sprzed pandemii.

Wskaźnik aktywności zawodowej spadł do 62,1% z 62,2% w czerwcu. Średnie zarobki godzinowe wzrosły o 0,5% w porównaniu z poprzednim miesiącem io 5,2% w porównaniu z poprzednim rokiem.

Oczekiwania ekonomistów dotyczące miejsc pracy w Stanach Zjednoczonych

Ekonomiści spodziewali się, że rynek pracy wykaże pewne spowolnienie, ponieważ nie tylko zbliżył się do odzyskania ponad 20 milionów miejsc pracy utraconych podczas pandemii, ale także odzwierciedla szersze spowolnienie aktywności gospodarczej.

Przed piątkowym raportem, który obejmował również korekty w górę do łącznie 28 000 miejsc pracy w ciągu ostatnich dwóch miesięcy, w kraju brakowało około 524 000 miejsc pracy, aby osiągnąć poziom sprzed pandemii w lutym 2020 r.

READ  Konsument wyświetla wprowadzające w błąd promocje w Sam's Club

Jednym gigantycznym ciosem ta luka została usunięta.

„Pomimo faktu, że PKB skurczył się przez dwa kolejne kwartały w pierwszej połowie roku, te silne dane na temat rynku pracy stanowią mocny argument przeciwko mówieniu o recesji” – powiedział w oświadczeniu Mark Hamrick, główny ekonomista Bankrate.

Dodał, że raport ten, po przeanalizowaniu z najnowszymi danymi pokazującymi, że wolne miejsca pracy wciąż znacznie przewyższają osoby poszukujące pracy, może wywierać presję na Rezerwę Federalną, aby kontynuowała ciąg agresywnych podwyżek stóp procentowych.

„Jak [el presidente de la Fed] Jerome Powell i współpracownicy nadal oceniają, że rynek pracy się poprawia, a to wciąż jest po stronie księgi, zmuszając ich do dalszego podnoszenia stawek.