25 maja, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Dokładny czas i miejsce obserwacji Komety Diablo na żywo ze Stanów Zjednoczonych 21 kwietnia za pośrednictwem NASA TV |  mieszać

Dokładny czas i miejsce obserwacji Komety Diablo na żywo ze Stanów Zjednoczonych 21 kwietnia za pośrednictwem NASA TV | mieszać

Eksplodująca zielona kometa 12P/Pons-Brooks wkrótce zbliży się do Słońca. o nim „Kometa diabła”To niebiański spektakl, który zdarza się co 71 lat i zbliża się blisko Ziemi, a niebo Stanów Zjednoczonych (także Meksyku i Kanady) będzie miało zaszczyt oglądać je 21 kwietnia. Sprawdź ten artykuł, aby poznać oś czasu i dowiedzieć się, jak cieszyć się tym zjawiskiem astronomicznym.

Pons Brooks zniknie z północnego nieba po 21 kwietnia. Jednak obserwatorzy na półkuli południowej będą mieli jeszcze kilka tygodni, aby go dostrzec. Najlepsza szansa na zobaczenie jej będzie 2 czerwca 2024 r., kiedy kometa zbliży się na odległość 228 milionów kilometrów (142 milionów mil) od Ziemi. Niezależnie od lokalizacji, do obserwacji gwiazd konieczne będzie dobre teleskop lub lornetka. Ale może warto podjąć ten wysiłek, ponieważ następna obserwacja Komety Diablo nastąpi dopiero w 2095 roku.

O której godzinie można zobaczyć kometę Diablo w USA?

Szacuje się, że Kometa Diablo będzie widoczna w Stanach Zjednoczonych, a idealną datą na jej obserwację będzie 21 kwietnia, kiedy osiągnie ona swój najbliższy punkt względem Słońca, czyli o zachodzie słońca (19:25 czasu Los Angeles). . ).

miasto Harmonogram
Nowy Jork 19:36 (zachód słońca)
Filadelfia 19:39 (Zachód słońca)
Waszyngton. 19:45 (zachód słońca)
jacksonville 19:55 (zachód słońca)
Kolumb 20:11 (zachód słońca)
Chicago 19:32 (zachód słońca)
Houston 19:49 (Zachód słońca)
Dallas 19:58 (Zachód słońca)
Fort Worth 20:00 (zachód słońca)
Austina 19:59 (Zachód słońca)
Święty Antoni 20:01 (zachód słońca)
Feniks 18:59 (Zachód słońca)
San Diego 19:19 (zachód słońca)
Anioły 19:25 (zachód słońca)
Święty Józef 19:43 (Zachód słońca)

Jak oglądać NASA+ poprzez transmisję strumieniową?

Od 2023 r. Narodowa Administracja Aeronautyki i Przestrzeni Kosmicznej udostępnia usługę przesyłania strumieniowego o nazwie NASA+, która jest dostępna na urządzeniach z systemem iOS, Android, Roku, Apple TV i Fire TV. Tutaj będzie można także śledzić tranzyt Komety Diablo 21 kwietnia.

READ  słońce nigdy nie zachodziło; Podchodzą do gwiazdy i ujawniają wideo

Dlaczego nazywa się ją Kometa Diablo?

Pons Brooks to zimna kometa wulkaniczna (lub zimny wulkan). Komety te składają się z lodowego jądra otoczonego warstwą gazu i pyłu. Gdy zbliża się do Słońca, wzrost temperatury i ciśnienia powoduje intensywne eksplozje, wyrzucając w przestrzeń kosmiczną duże ilości lodu i gazu. Zjawisko to jest podobne do erupcji wulkanów na Ziemi, ale z zamarzniętym materiałem zamiast stopionej lawy.

Ponce Brooks słynie z okresowych erupcji. Jednak 5 października 2023 roku astronomowie wykryli szczególnie dużą eksplozję. Sprawiło to, że kometa stała się jaśniejsza, a także rozwinęły się dwa ogony przypominające rogi. Od tego czasu „rogi” zniknęły, a ostatnie wybuchy komety nie były już tak dramatyczne. Jednak pseudonim utknął.

W niedzielę 21 kwietnia kometa Diablo przeleci przez Meksyk. (Wideo: @GobDMazatlan).