23 kwietnia, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Dochodzenie Financial Intelligence w sprawie meksykańskich milionerów zaangażowanych w Pandora Papers – El Financiero

Jednostka analityki finansowej Departamentu Skarbu wszczęła w Meksyku śledztwo w sprawie danych dotyczących śledztwa Pandora Papers.

Widzieliśmy reportera śledczego o nazwie Pandora Papers. #UIF wszczął dochodzenie w Meksyku, wypełniając zobowiązanie prezydenta lopezobradora do walki z korupcją. Z tego powodu nalegamy, aby poczynić postępy w identyfikacji ostatecznych beneficjentów” – powiedział na Twitterze prezydent regionu Santiago Nieto.

W niedzielę ogłoszono, że spółki offshore co najmniej 3047 Meksykanów, którzy we współpracy z bankami, doradcami i kancelariami prawnymi przenieśli swoje fortuny do rajów podatkowych, zostały narażone na nowy, masowy wyciek 11,9 mln dokumentów w skali globalnej, pozyskanych przez Międzynarodówkę. Konsorcjum Dziennikarzy Śledczych (ICIJ).


Wśród obywateli i mieszkańców Meksyku, którzy korzystają z firm-przykrywek, trustów lub nieprzejrzystych instytucji, jest ponad 80 postaci ze świata polityki, które zabrały miliony dolarów do miejsc oferujących korzyści podatkowe w sposób anonimowy, poza ich zasięgiem. Publiczno – organy podatkowe i organy regulacyjne.

Dochodzenie Pandora Papers wykazało, że Meksykanie zakładają firmy papiernicze, aby kupować luksusowe nieruchomości, samoloty i prywatne jachty, płacić niższe podatki, zarządzać majątkiem i spadkiem, ale także zarządzać inwestycjami, otwierać konta bankowe i oszczędzać zyski z działalności.

Przeciek zawiera akta firmy, świadectwa akcji, sprawozdania finansowe, tytuły własności, e-maile i akty prawne, które ujawniają prawdziwych właścicieli firm offshore, których tożsamość jest zwykle ukryta pod warstwami anonimowości oferowanymi przez raje.

Zapisy śledztwa Pandora Papers, obejmujące 600 dziennikarzy ze 150 mediów na całym świecie, w tym z Fifth Element Lab, pochodzą z 14 globalnych firm, które specjalizują się w tworzeniu firm papierniczych i skomplikowanych schematach dla osób poszukujących tajemnicy i przywilejów podatkowych.

Wśród zaangażowanych postaci:

  • Julio Shearer Ibarra, były radca prawny Prezydenta Republiki
  • Armando Guadiana Tigrina, senator z Coahuila i przedsiębiorca górniczy
  • Jorge Arganes Diaz Lille, Minister Komunikacji i Transportu
  • Enrique Martinez y Martinez, były gubernator Coahuila
  • Julia Abdallah Lemos, bizneswoman, partnerka Manuela Bartletta
  • Germain Laria z Grupo México
  • Maria Asuncion Aramburozapala, Przedsiębiorca i Inwestor
  • Alberto Belair Gonzalez, z Grupo Pal
READ  Ortega zwraca się do parlamentu o ratyfikację wejścia Nikaragui do sił rosyjskich | Najważniejsze wiadomości i analizy w Ameryce Łacińskiej | Dr..