2 grudnia, 2022

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Dobre samopoczucie: co jest przyczyną zazdrości i jak sobie z nią radzić?

Anvidia, pochodzący z Łacińskie słowo „invidere”Co oznacza tłumaczenie patrz ze złymi oczami do kogoś. To powszechne uczucie u ludzi, w taki czy inny sposób, i chociaż zaprzeczamy temu, wszyscy go w pewnym momencie doświadczyliśmy.

Zazdrość wymaga kontroli i zarządzania, ponieważ Niezastosowanie się do tego może wywołać uczucie smutku, złości lub bezradnościwśród wielu innych negatywnych emocji.

zazdroszczę nieprzyjemne emocjeCo powoduje irytujące zachowania u ludzi. że to Jeden z najczęstszych problemów związanych z emocjami A zatem także jeden z najbardziej jednoczących. Pociąga za sobą tęsknotę za tym, co ma ktoś inny A ty chcesz być w cudzej sytuacji.

Charakterystyka osoby zazdrosnej

Ci ludzie wyróżniają się Mają niską samoocenę szczególnie. Ogarnia ich straszny i irracjonalny strach, wierząc, że zawsze są bez innych. zwykle Przyjmij sarkazm lub robienie niewłaściwych komentarzy, gdy ktoś inny mówi o swoich osiągnięciach i tym, co osiągnął.

Jaka jest przyczyna zazdrości?

Często zazdrościmy sukcesu i zwycięstwa innym, którzy już wierzą, że ich życie jest lepsze niż nasze, ponieważ Zazdrość zawsze polega na tym, żeby dostać więcej. Powoduje to negatywne emocje, choć w niektórych przypadkach może mieć pozytywny charakter.

To będzie to, co znamy jakozdrowa zazdrośćWidząc, jak inni walczą i osiągają swoje cele, podążamy tą samą ścieżką, aby je osiągnąć.

Jak sobie z tym radzisz?

Pierwszym krokiem, jak w przypadku wszystkich problemów, jest uświadomić sobie i zdać sobie sprawę Czuć zazdrość Poza tym, aby to osiągnąć, trzeba też wiedzieć, czym jest plik źródło tych uczuć. Więc Znajdź wydarzenie lub sytuację, która spowodowała frustrację i gniew, ponieważ chcą tego, co mają inni.

Istnieje wiele czynników, które mogą być źródłem zazdrości: Samoocena, samokrytyka, porównania, lęki, szczęście. zazdrość się kończy Mniej martwimy się o resztę, a bardziej o siebie.

Ważne jest, aby poznać siebie, nasze możliwości, nasze ograniczenia i nasze możliwości Skupi naszą energię i sposób, w jaki powinniśmy działać. Wykorzystaj osiągnięcia innych jako osobiste wyzwania oraz jako źródło inspiracji i podziwu. Ponieważ zawsze o tym pamiętaj Podziw jest o wiele lepszy niż zazdrość.

READ  Prognoza pogody Ideam na marzec: Czy deszcze będą nadal padać?