23 czerwca, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

DNA 7000-letniego nastolatka ujawnia nieznaną wcześniej grupę ludzką

Analiza wykazała, że ​​młoda kobieta wywodziła się z pierwszej fali współczesnych ludzi, która przybyła do Wallazji 50 000 lat temu.

Miasto Meksyk, 27 sierpnia (RT). – Kości nastoletni łowca kto umarł Ponad 7 tysięcy lat temu na wyspie Indonezji Sulawesi Pomóż naukowcom odkryć grupę Wcześniej nieznani ludzie.

„Odkryliśmy pierwsze starożytne ludzkie DNA w regionie wyspiarskim między Azją a Australią, znanym jako Wallasia, co zapewnia nowe spojrzenie na różnorodność genetyczną i historię populacji wczesnych współczesnych ludzi w tej mało zbadanej części świata”. Broome, współautor badań i profesor archeologii na Griffith University (Australia), w e-mailu cytowanym przez 9 nowości.

Naukowcy odkryli szkielet 17-18-letniej kobiety w jaskini w Sulawesi w 2015 roku. Jej szczątki zostały pochowane na stanowisku archeologicznym o nazwie „Leang Panninge” 7200 lat temu. Nastolatek należał do kultury Toale’ów, której cechy widoczne są tylko w Sulawesi.

„Toaleanie” to nazwa nadana przez archeologów nieco niejasnej kulturze prehistorycznych łowców-zbieraczy, którzy żyli na zalesionych równinach i górach Południowego Sulawesi od około 8000 lat temu do około V wieku naszej ery. C.” wyjaśnił Broome. „Wykonali bardzo charakterystyczne narzędzia kamienne (w tym precyzyjnie wykonane groty strzał, znane jako „punkty Marosa”), których nie można znaleźć nigdzie indziej na wyspie ani w ogóle w Indonezji” – podkreślił badacz.

Rodzaje artefaktów i wykopaliska w Toalean w Leang Panninge. Zdjęcie: Carlhoff, S., Duli, A., Nägele, K. i in. Genom łowcy-zbieracza ze środkowego holocenu z Wallacea. Natura 596, 543-547 (2021).

Naukowcom udało się odzyskać DNA ze skalistej kości u podstawy czaszki dziewczynki, aby udowodnić, że pochodzi ona z pierwszej fali współczesnych ludzi, która wkroczyła na Wallacea 50 000 lat temu. Była to część początkowej kolonizacji „Wielkiej Australii”, czyli lądu Australii i Nowej Gwinei. Broome wyjaśnił, że są przodkami dzisiejszych aborygeńskich Australijczyków i Papuasów.

Rodzaje narzędzi kamiennych. Zdjęcie: Carlhoff, S., Duli, A., Nägele, K. i in. Genom łowcy-zbieracza ze środkowego holocenu z Wallacea. Natura 596, 543–547 (2021).

Wcześniej sądzono, że po raz pierwszy ludzie z azjatyckimi genami wkroczyli na region Walazji około 3500 lat temu, kiedy austronezyjscy rolnicy neolityczni z Tajwanu przekroczyli Filipiny i przybyli do Indonezji. „[Este hallazgo] Sugeruje to, że na tym obszarze mogła istnieć inna grupa współczesnych ludzi, o której do tej pory nie mieliśmy pojęcia, ponieważ stanowiska archeologiczne są bardzo rzadkie na Walazji, a starożytne szczątki szkieletowe są rzadkie.

READ  Kevin McCarthy: Historyczny chaos w Izbie Reprezentantów USA po tym, jak nie został wybrany na mówcę w pierwszej sesji legislacyjnej (i co się teraz dzieje)

Badanie Broome i współpracowników zostało opublikowane w czasopiśmie środa charakter temperamentu.

Ta treść jest publikowana przez SINEMBARGO za wyraźną zgodą RT. Zobacz oryginał tutaj. Powielanie jest zabronione.