19 maja, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Dlaczego żółwie żyją tak długo?

Naukowcy nie znają górnej granicy oczekiwanej długości życia dla wielu gatunków żółwi (Reuters)

na wyspie Santa Elena Na południowym Atlantyku żyje stworzenie Księga rekordów Guinnessa oceniane jako Najstarsze zwierzę świata na Ziemi. jego imię to Jonathan i on Żółw olbrzymi. jak Księga rekordów Guinnessa, Jonathan miał 187 lat w 2019 roku. Urodził się w 1832 roku, za panowania królowej Wiktorii, Miał 80 lat, gdy Titanic zatonął w głębinach Północnego Atlantyku.

Jonathan I inne gigantyczne żółwie Nie są to jedyne długowieczne żółwie, według Jordana Doniniego, Profesor biologii i ekologii żółwi w Florida State College Southwestern. „żółw morski Mogą żyć od 50 do 100 lat, Żółwie pudełkowe mogą żyć ponad sto lat”, powiedział do WordsSideKick.com. fakt, Naukowcy nie znają górnej granicy oczekiwanej długości życia wielu gatunków żółwi, Po prostu dlatego, że ludzie nie żyją wystarczająco długo, aby się dowiedzieć.

NastępnieDlaczego żółwie żyją tak długo? „Jest odpowiedź ewolucyjna i odpowiedź biologiczna”, uchwyt Laurie Newman Lee, Adiunkt Fizjologii Uniwersytet Stanowy w Arkansas Kto bada żółwie i inne gady.

odpowiedź ewolucyjny Stosunkowo proste: Zwierzęta, takie jak węże i szopy pracze, uwielbiają jeść żółwie jaja. Aby przekazać swoje geny, żółwie muszą żyć długo i często się rozmnażać, czasem kilka razy w roku, składając wiele jaj. „To niesamowite, że żółwie nie podbijają świata, „Biorąc pod uwagę liczbę potomstwa, które mają” – dodał. Newman Lee.

.  Dowód na długowieczność żółwi leży w ich telomerach, które są strukturami złożonymi z pasm niekodującego DNA, które pokrywają końce chromosomów (Reuters)
. Dowód na długowieczność żółwi leży w ich telomerach, które są strukturami złożonymi z pasm niekodującego DNA, które pokrywają końce chromosomów (Reuters)

mechanizm biologiczny Za długowiecznością żółwi bardziej skomplikowane, Ostrzegać Dochodzenie Opublikowano w czasopiśmie Nauka na żywo. Jedna wskazówka leży w długowieczności żółwi zatrudnienie oni Telomery Struktury złożone z niekodujących nici DNA pokrywających końce chromosomów. Te struktury Pomagają chronić chromosomy podczas podziału komórek. Z biegiem czasu telomery są skrócone lub zniszczone, Co oznacza że Nie mogą już chronić swoich chromosomów, Stwarza to problemy z replikacją DNA. Błędy w replikacji DNA mogą prowadzić do problemów, takich jak nowotwory i śmierć komórek.

READ  Aktywność fizyczna: 5 alternatyw, gdy nie chcesz ćwiczyć

ale Żółwie wykazują niższy wskaźnik skracania telomerów niż zwierzęta o krótkiej długości życia, aby przestrzec Newmana Lee. To znaczy że Są bardziej odporne na niektóre rodzaje uszkodzeń, które mogą wynikać z błędów replikacji DNA.

Naukowcy Nie wszystkie czynniki, które przyczyniają się do długowieczności żółwi zostały potwierdzone, Ale wpadli na kilka pomysłów. W artykule opublikowanym 8 lipca w bazie preprintów bioRxiv które nie zostały jeszcze zrecenzowane, Zespół naukowców zbadał szereg mechanizmów i substancji, które prowadzą do uszkodzenia i śmierci komórek, i uwaga Jak komórki różnych typów żółwi, W tym żółw olbrzymi (jako Jonathan), Pozwany.

Zgodnie z dokumentem Wydaje się, że żółwie olbrzymie i niektóre inne gatunki żółwi są w stanie chronić się przed długotrwałymi skutkami uszkodzenia komórek. oni robią szybko zabijają uszkodzone komórki, poprzez proces zwany Apoptoza NS Zaprogramowana śmierć komórki.

Wygląda na to, że gigantyczne żółwie i niektóre inne gatunki żółwi są w stanie chronić się przed długotrwałymi skutkami uszkodzenia komórek (Reuters)
Wygląda na to, że gigantyczne żółwie i niektóre inne gatunki żółwi są w stanie chronić się przed długotrwałymi skutkami uszkodzenia komórek (Reuters)

Jeden zabieg wykonany utlenianie, Rodzaj stresu, który występuje naturalnie w żywych komórkach. stres oksydacyjny z powodu wolnych rodników, Są to wysoce reaktywne molekuły powstające naturalnie w procesach metabolicznych. Po leczeniu komórki żółwia szybko przeszły apoptozę.

„Jedną z rzeczy, które podkreśla ten artykuł, jest Pomysł, że naprawdę kontrolowana apoptoza jest cenna, ponieważ Jeśli jest uszkodzona komórka, Wtedy, jeśli organizm można szybko wyeliminować, Może zapobiegać chorobom takim jak rak” podkreślone Newmana Lee.

fakt, Komórki wszystkich typów nie reagowały, z wyjątkiem jednego zabiegu, który miał dezaktywować enzym zwany ligazą, Jest niezbędny w procesie replikacji DNA. Innymi słowy, Ligaza żółwia nadal działała prawidłowo. „Nie ustalono, czy oznacza to, że żółwie te są całkowicie odporne na problemy z replikacją DNA” – powiedział ekspert. „Ale to jest możliwa odpowiedź na pytanie, dlaczego żółwie są tak długowieczne” – podsumował.

READ  Korea Północna wystrzeliwuje 4 rakiety balistyczne, gdy USA i Korea Południowa kończą ćwiczenia

Czytaj: