19 maja, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Dlaczego Red Bull ponownie przegapił strategię Chico Pereza

Dlaczego Red Bull po raz kolejny myli się ze strategią Checo Péreza (Zdjęcie: REUTERS / Lars Baron)

zła linia Sergio Perez zatrudnienie czerwony Byk To się nie kończy, ponieważ po wakacyjnej przerwie meksykański kierowca miał problemy z umieszczeniem swojego samochodu na najwyższych pozycjach i był narażony na różne błędy ze strony swojego zespołu, a także otrzymywał różne krytyki za skomplikowane sesje kwalifikacyjne.

Z tej okazji podczas Grand Prix Rosji 2021Jego zespół wrócił, aby grać przeciwko jego występowi i ponownie przyznał, że Meksykanin może stanąć na podium, co miało miejsce dwa tygodnie temu w Włoski GP, kiedy został ukarany za nieoddanie pracy.

Pierwszy fatalny błąd zdarzył się w samotnej dziurze, kiedy Czech Perez Zjechał na 36 okrążeniu, aby zmienić opony na średnie po prowadzeniu niezwykle twardego pojazdu. Zespół czerwony Byk Nie spełnił wymagań i wydłużył swój przystanek o ponad pięć sekund, więc jego powrót na tor był piąty z tyłu. Daniel Ricciardo I Carlos Sainz.

Dlaczego Red Bull po raz kolejny myli się ze strategią Checo Péreza (Zdjęcie: REUTERS / Maxim Shemetov)
Dlaczego Red Bull po raz kolejny myli się ze strategią Checo Péreza (Zdjęcie: REUTERS / Maxim Shemetov)

Ta stacja, która notabene była drugim najwolniejszym wyścigiem w Rosja, spowodowało nowe zapotrzebowanie na Czech, gdzie musiał ciężko pracować, aby odzyskać dwie stracone pozycje i ponownie stanąć na podium, co osiągnął znakomicie na 47 okrążeniu, szóstym przed końcem wyścigu.

Mimo winy zespołu na torze stracony czas wiele go kosztował, gdy zaczął padać deszcz, ponieważ zamiast odgradzać się od reszty i wytyczać duży przebieg, aby wymyślić strategię ze średnimi oponami deszczowymi, musiał walczyć z sytuacjami. I zdecyduj, czy chcesz dziurę, naciskając z Fernando Alonso za.

Jakby tego było mało, błąd, który ostatecznie kosztował go trzecie miejsce w wyścigu, był spowodowany nieważnym powołaniem się na dyrektora wyścigu, Hugh Ptak, aby wysłać go do zmiany kół na łódź pośrednią.

Red Bull przekazał odpowiedzialność Sergio Perezowi za wymianę średnich opon podczas deszczowych warunków na pięć okrążeń przed końcem Grand Prix Rosji (fot. Reuters/Yuri Kochetkov)
Red Bull przekazał odpowiedzialność Sergio Perezowi za wymianę średnich opon podczas deszczowych warunków na pięć okrążeń przed końcem Grand Prix Rosji (fot. Reuters/Yuri Kochetkov)

Walczył też o kontrolę nad swoim samochodem i obronił z nim trzecie miejsce AlonsoI ptak pytanie Perez Jeśli chcesz zmienić koła. Zapytał ją trzy razy i Czech odmówił, nie znając niezbędnego kontekstu wydania decyzji; Jednak to przeniesienie odpowiedzialności można uznać za błąd ze strony profesjonalnego kierownictwa czerwony Byk.

READ  Wyrzucani, wzniecali bójki i homofobiczne śpiewy

ten rozmowa Czech Z ptak Cztery okrążenia przed końcem miały niekorzystny dla Meksykanina kontekst. Po pierwsze, ta seria pytań pojawiła się, gdy kolega z drużyny powiedział: Max Verstappen, już zmieniłem opony, tak jak Valtteri Bottas I Lewis hamilton, bezpośrednie referencje, które mam Hugh Ptak I czerwony Byk Aby pomóc wybrać Perez.

Oprócz posiadania trzech punktów zatrzymania dla swoich konkurentów i partnera jako punktu odniesienia, innym kluczowym czynnikiem jest to, że ptak Musiał wyrazić Sergio, ile czasu marnuje na VerstappenKtóry podróżował około siedmiu sekund z mieszanką pośrednią, podczas gdy Czech Podjął decyzję, która była uzależniona od obrony jego silnej pozycji Fernando Alonso.

Po dotknięciu podium w Rosji Checo Pérez zajął dziewiąte miejsce i pozostawił gorzki posmak po wyścigu na torze w Soczi (Zdjęcie: REUTERS / Anton Vaganov)
Po dotknięciu podium w Rosji Checo Pérez zajął dziewiąte miejsce i pozostawił gorzki posmak po wyścigu na torze w Soczi (Zdjęcie: REUTERS/Anton Vaganov)

Sergio Perez Nie otrzymał informacji o tym, ilu pilotów faktycznie przesiadło się na łódź pośrednią ani ile czasu marnował na swoich prześladowców; Poza tym obszar, w którym się znajdował, kiedy go o to pytali, był zauważalnie bardziej suchy niż reszta kręgu.

ptak Informacje pominięte ze względu na krytyczny stan meksykańskiego przywództwa i niezgodne z otrzymanym procesem decyzyjnym Lewis hamilton I Max Verstappen, który w razie wątpliwości co do zmiany kół, bezpośrednio od dyrektorów wyścigu doradzał zmianę Pirelli pięć okrążeń przed metą.

Ten scenariusz był również spowodowany stresem, w którym się znajdowałem Czech Perez Stracić podium, bo póki Hamilton Miał duży margines dystansu w stosunku do trzeciego miejsca, sergio miałem samochody AlonsoI Oznaki parzysty Karol Leclerc, który nigdy nie pozwalał Tapatio lub jego menedżerowi kariery swobodnie myśleć o strategii.

Czytaj: