1 czerwca, 2023

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Dlaczego poprosili o usunięcie tych samochodów w USA | USA | nnda-nnlt | używa

W sumie 19 prokuratorów generalnych z 18 stanów i amerykańskiego Dystryktu Kolumbii wezwało do wycofania milionów pojazdów marek Kia i Hyundai. Dlaczego i co wyzwanie TikTok ma wspólnego z popytem?

Są to pojazdy z lat 2011-2022, które nie spełniałyby federalnych norm bezpieczeństwa, takich jak zainstalowany immobilizer. Szacuje się, że do aktualizacji oprogramowania kwalifikuje się 3,8 miliona pojazdów marki Hyundai i 4,5 miliona pojazdów marki Kia. Dowiedz się więcej o sprawie.

Dlaczego prosicie o wycofanie samochodów Kia i Hyundai w Stanach Zjednoczonych?

Prokuratorzy wzywają do wycofania z rynku samochodów Kia i Hyundai sprzedanych w Stanach Zjednoczonych w ciągu ostatniej dekady, ponieważ łatwo je ukraść. Ten problem występuje, ponieważ te pojazdy nie mają systemu immobilizera, który jest standardową funkcją większości samochodów i uniemożliwia uruchomienie silnika, jeśli kluczyk nie jest obecny.

Najważniejsze jest to, że niepowodzenie Kia i Hyundai w instalowaniu standardowych funkcji bezpieczeństwa w wielu ich pojazdach naraziło właścicieli samochodów i społeczeństwo na niebezpieczeństwo”.— powiedział w komunikacie prasowym prokurator generalny Kalifornii Rob Ponta.

Ponta i inni prokuratorzy wysłali w czwartek list do National Highway Traffic Safety Administration (NHTSA) wzywając do ogólnokrajowego wycofania lub dobrowolnego wycofania marek.

List został również podpisany przez prokuratorów generalnych w Arizonie, Kolorado, Connecticut, Illinois, Massachusetts, Maryland, Michigan, Minnesocie, New Jersey, Nowym Meksyku, Nowym Jorku, Oregonie, Pensylwanii, Rhode Island, Vermont, Waszyngtonie i hrabstwie. Kolumbia. Associated Press poinformowało w raporcie zbieranym przez brokera .

Firmy ubezpieczeniowe

Sytuacja szkodziła firmom ubezpieczeniowym. Z powodu pozwu State Farm tymczasowo zaprzestało przyjmowania niektórych zamówień na niektóre modele tych marek na określone lata i poziomy wyposażenia, ze szkodą dla klientów.

We wrześniu 2022 r. odkrył to Highway Data Institute, jednostka Ubezpieczeniowego Instytutu Bezpieczeństwa Drogowego Wskaźnik szkód z tytułu kradzieży samochodów marki Hyundai i Kia bez immobilizerów wyniósł 2,18 na 1000 pojazdów. Ubezpieczony na rok Reszta branży łącznie wyniosła średnio 1,21.

READ  „Najlepsze, jakie kiedykolwiek jadłem”

Co powinien zrobić TikTok, gdy w USA rośnie liczba kradzieży samochodów Kia i Hyundai?

Wrażliwość tych pojazdów została ujawniona dzięki filmom krążącym w sieci społecznościowej TikTok, pokazującym, w jaki sposób modele Kia i Hyundai zostały skradzione przy użyciu śrubokręt i kabel USB.

Te napady, inspirowane sieciowymi wyzwaniami, często kończą się wypadkami i tragediami. National Highway Traffic Safety Administration obwiniła trend skradzionych samochodów za 14 zgłoszonych wypadków, w wyniku których zginęło osiem osób.

W październiku 2022 roku władze Nowego Jorku wskazały, że wypadek samochodowy w Buffalo, w którym zginęło czterech nastolatków, może być związany z wyzwaniem TikTok. Policja w Buffalo powiedziała, że ​​sześciu nastolatków jechało Kią z prędkością, która się rozbiła. Samochód został zgłoszony jako skradziony.

W Los Angeles kradzieże samochodów Kia i Hyundai wzrosły o 85% w 2022 roku i jak dotąd w 2023 roku stanowią 20% wszystkich kradzieży samochodów w mieście, według prokuratora generalnego Kalifornii.

Kradzieże samochodów Kia i Hyundai wzrosły o 85% w 2022 roku w Los Angeles w Kalifornii (fot. AFP)

Co Kia i Hyundai mówią o łatwości kradzieży ich pojazdów?

Oto odpowiedzi firm poniżej:

  • Kia: Firma wskazała w oświadczeniu, że pracuje nad tą kwestią i potwierdziła, że ​​nadal „Podejmij kroki, aby rozwiać obawy zgłoszone przez tych obrońców z urzęduProducent samochodów twierdzi, że oprogramowanie zainstalowało ponad 165 000 klientów i skontaktowano się w tej sprawie z ponad 2 milionami właścicieli. Firma twierdzi, że pojazdy spełniają federalne normy bezpieczeństwa, więc nie ma potrzeby ich wycofywania.
  • Hyundaia: Potwierdź, że jej pojazdy spełniają federalne wymagania antykradzieżowe. Firma twierdzi, że wprowadziła aktualizację oprogramowania antykradzieżowego dwa miesiące przed terminem, ale nie odpowiedziała na pytanie, ile pojazdów otrzymała. „Komunikujemy się z NHTSA o naszych wielu działaniach, aby pomóc naszym klientom.— poinformowała firma w oświadczeniu przygotowanym przez The Associated Press.

Więcej przydatnych informacji od nas

Dlaczego zaleca się redukcję dokumentów w Stanach Zjednoczonych?

Letitia James, prokurator generalna Nowego Jorku, wyjaśniła, że ​​niszczenie dokumentów zawierających dane osobowe, finansowe lub poufne to rozsądny sposób ochrony przed oszustwami i oszustwami. Dowiedz się więcej szczegółów tutaj.

Ile kosztuje zielona karta w 2023 roku?

Miliony imigrantów, którzy udają się do Stanów Zjednoczonych, tęsknią za możliwością uzyskania stałego pobytu lub połączenia Zielona KartaCo pozwala legalnie mieszkać i pracować w kraju, z dala od problemów z władzami imigracyjnymi. Poznaj szczegóły Ile to kosztuje i jak to zdobyć.

Jakie są 10 najlepszych miast do życia w Kalifornii?

Oto lista 10 najlepszych miejsc do życia w Kalifornii:

10. Warzelnia Soli

  • Średnia cena domu: 628 350 dolarów.
  • Średnia roczna pensja: 54 670 dolarów.

Położony na wybrzeżu Kalifornii, z populacją nieco poniżej 500 000, mieszkańcy są dumni z miejsca, w którym mieszkają, podkreślając swoje szczęście i poczucie wspólnoty. Pełna lista znajduje się tutaj.

Jak działa włączony program pożyczkowy?

Empower to program pożyczkowy dla mieszkańców hrabstwa Santa Clara, którzy chcą kupić swój pierwszy dom. Aby uzyskać dostęp, osoba lub rodzina muszą zaoszczędzić 3% wartości nieruchomości, którą chcą kupić, więc Empower może zaoszczędzić dodatkowe 30% lub 250 000 USD. Tym samym przy wpłacie własnej do 33% oprocentowanie kredytu hipotecznego i raty będą niższe. Nie ma ograniczeń co do wartości nieruchomości, którą chcesz nabyć. Dowiedz się więcej szczegółów tutaj.

Ciężarówki usunięte z powodu zagrożenia pożarowego w Stanach Zjednoczonych

A co z samochodami General Motors? Decyzja słynnej północnoamerykańskiej firmy o wycofaniu z rynku dużej floty swoich samochodów zaniepokoiła ludzi. Powodem, według międzynarodowych mediów, jest uniknięcie przyszłych komplikacji, które mogą zaszkodzić społeczeństwu. Kliknij tutaj, aby zobaczyć, które ciężarówki znajdują się na tej liście.