23 czerwca, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Dlaczego popadł w kryzys finansowy?

Dlaczego popadł w kryzys finansowy?

Firma ma Dług 777 344 000 pesos Zaciąganie kredytów bankowych w Ve por Más, BBVA, Citibanamex i Sabadell. Jednak długi La European są wyższe niż ta liczba ze względu na obecność 708 wierzycieli, których nazwiska ani kwota długu nie zostały ujawnione w aktach publicznych.

Wraz z ogłoszeniem upadłości, na mocy postanowienia sądu, odsetki od kredytów nieposiadających rzeczywistego zabezpieczenia ustają z dniem wydania tego postanowienia. Nakazał także zaprzestanie wykonywania wszelkich nakazów zajęcia lub egzekucji majątku i praw spółki.

Na etapie uzgadniania sklepy La European pozostaną otwarte, a proces nadawania firmie nowego wyglądu będzie postępował.

Jaka jest przyczyna europejskiego kryzysu finansowego?

Unia Europejska ma w Meksyku 71-letnią historię. Zaczęła jako mała firma przy Ayuntamiento Street, w historycznym centrum Meksyku, a obecnie przechodzi proces restrukturyzacji, aby utrzymać 110 oddziałów i ponad 700 pracowników.

Gazeta La Europe, założona przez hiszpańskiego imigranta Gomercindo Ruiza Noriegę w 1953 r., podała, że ​​kryzys finansowy wynika z ograniczeń zdrowotnych nałożonych w 2020 r. w celu zapobiegania zakażeniu Covid-19. „Nastąpił wyraźny spadek ogólnego spożycia wśród ludności Meksyku, co ma poważne konsekwencje dla handlu w naszym kraju” – czytamy w zgłoszeniu.

Z dokumentu wynika, że ​​sprzedaż win i napojów alkoholowych weselom, hotelom i restauracjom stanowi 50% ich całkowitego rocznego dochodu, którego spożycie w czasie kwarantanny spadło o 90%. Choć od 2023 roku pojawiają się oznaki ożywienia, spółce nie udało się przywrócić płynności.

W aktach dodaje się, że „dochody, których nie udało się dotychczas osiągnąć w ciągu tych lat, są przyczyną braku płynności, co powoduje powszechne nieregulowanie zobowiązań”.

W tej złożonej sytuacji zgromadzenie wspólników spółki zdecydowało, że aby przezwyciężyć kryzys finansowy, 31 października 2023 r. zdecydowała się ogłosić upadłość. Wniosek o ogłoszenie upadłości został złożony 26 października. Z tego roku.

READ  Bardzo tani szampon tonizujący meksykańskiej marki, który w mgnieniu oka pokrywa siwe włosy