30 września, 2022

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Dlaczego Oppo i OnePlus nie mogą już sprzedawać telefonów komórkowych i co ta decyzja ma wspólnego z Nokią?

Nokia pozywa Oppo i OnePlus o patenty 4G i 5G (REUTERS/Sergio Perez/File Photo)

telefony jeden plus s OPPOa obie marki są własnością Banku Bahrajnu i Kuwejtu, który również posiada prawdziwy jaNie można go sprzedawać w Niemczech od 5 sierpnia ze względu na spór z Nokią.

Konflikt zaczyna się od wspólnej licencji 4G i 5G z powodu korzystanie z własnych patentów; Fińska firma dążyła do ustalenia ceny uznawanej przez azjatyckich producentów za wysoką, dlatego spór trafił do sądów, które podniosły obecną sytuację.

Niemieckie wersje stron internetowych, zarówno Oppo, jak i OnePlus, nie mogą wyświetlać strony internetowej smartfony swojej linii produktów, chociaż nadal może sprzedawać inne, takie jak słuchawki lub akcesoria

Oppo, podobnie jak OnePlus, nadal świadczy usługi posprzedażowe i udostępnia aktualizacje systemu operacyjnego swoim użytkownikom w następstwie pozwu Nokii.  (Brama)
Oppo, podobnie jak OnePlus, nadal świadczy usługi posprzedażowe i udostępnia aktualizacje systemu operacyjnego swoim użytkownikom w następstwie pozwu Nokii. (Brama)

Oddział Oppo w Hiszpanii wydał oświadczenie, które to potwierdza Nokia Pochopnie podjął decyzję o zaangażowaniu w spór niemieckiego wymiaru sprawiedliwości. Jak podali, stałoby się to dzień po wygaśnięciu umowy 4G między obiema firmami, ponieważ uważają one za przerwanie sprzedaży w Niemcy To jest tymczasowe.

W ten sposób zdecydowano, że Oppo będzie nadal utrzymywać swoją działalność w tym kraju, świadcząc usługi posprzedażowe i publikując aktualizacje na temat System operacyjny dla użytkowników.

Jednak rozwiązanie tego konfliktu między firmami może mieć reperkusje daleko poza granicami Niemiec. Choć za każde sprzedane urządzenie w ramach licencji zostanie uzgodniona niewielka kwota, wyjście to musi obejmować rynek globalny, a nie tylko rynek niemiecki.

W oświadczeniu skierowanym do takich mediów jak The Verge, dyrektor ds. komunikacji OnePlus Spenser Blank stwierdził, że firma aktywnie pracuje nad rozwiązaniem problemu prawnego wynikającego z pozwu wniesionego przez Nokię.

OnePlus i Oppo odczuły ból w ich działalności w Niemczech, ponieważ nie mogą już sprzedawać ani promować swoich urządzeń po pozwie wniesionym przez Nokię.
OnePlus i Oppo odczuły ból w ich działalności w Niemczech, ponieważ nie mogą już sprzedawać ani promować swoich urządzeń po pozwie wniesionym przez Nokię.

Podobnie jak Oppo, usługi takie jak Modernizacja Z oprogramowania i rynku wtórnego nadal będą obowiązywać, ponieważ ten problem dotyczy tylko sprzedaży nowych urządzeń, a nie obsługi urządzeń dostarczonych przed zakazem.

READ  OPEC i jego sojusznicy postanawiają zwiększyć produkcję ropy o 50% pod presją rekordowych cen od czasu rosyjskiej inwazji na Ukrainę

W najbardziej ekstremalnym przypadku sytuacja pomiędzy Nokią, Oppo i OnePlusem może doprowadzić do wyjścia obu producentów z rynku niemieckiego i choć firmy te optymistycznie patrzą na zakończenie tego konfliktu, prawda jest taka, że ​​skarga Nokii również nie dotarła do nikąd. . kraje takie jak Hiszpania, Wielka Brytania, Holandia, Francja, Finlandia i Szwecja.

Jeśli sprawiedliwość zdecyduje się orzec na korzyść fińskiej firmy technologicznej, działalność Oppo i OnePlus ucierpi nie tylko w Niemczech, ale także w pozostałych wymienionych krajach.

W wyniku tego incydentu inne firmy zdecydowały się na poszukiwania odnowienie Od umów z Nokią, aby uniknąć udziału w podobnych scenariuszach na ważnych rynkach.

Oppo i OnePlus z plikami Xiaomimarki, które najbardziej skorzystały na spadku Huawei na rynku niemieckim, gromadząc dużą część sprzedaży, którą przestały uzyskiwać.

Czytaj: