20 kwietnia, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Dlaczego NASA wystrzeli rakiety na Księżyc podczas wydarzenia astronomicznego?

Dlaczego NASA wystrzeli rakiety na Księżyc podczas wydarzenia astronomicznego?

Ze względu na rychłe przybycie Zaćmienie Słońca 8 kwietnia 2024 roku NASA ogłosiła bezprecedensową inicjatywę: mobilizację wojska i wystrzelenie trzech rakiet do badań naukowych w cień Księżyca. Ale jaki jest cel tej procedury?

To wydarzenie astronomiczne, które obejmie część Meksyku oraz 15 stanów Stanów Zjednoczonych i Kanady, stwarza okazję do badań naukowych.

Z tego powodu głównym celem amerykańskiej agencji kosmicznej jest Studium jesienne Światło słoneczne i jego wpływ na górne warstwy atmosfery ziemskiej.

Przeczytaj także: Zaćmienie Słońca 2024: Ile lat zajmie kolejne podobne wydarzenie astronomiczne w Meksyku? (eluniversal.com.mx)

Rakiety suborbitalne NASA, które zostaną wystrzelone z obiektu Wallops Island Flight Facility w Wirginii, mają zbierać krytyczne dane podczas zaćmienia.

Te daty To pomoże Aby zrozumieć, jak zmniejszone nasłonecznienie wpływa na temperaturę i wyrazić Z atmosfery ziemskiej.

Według NASA celem jest wyposażenie każdej rakiety w m.inSpecjalistyczne narzędzia Aby zbadać jonosferę podczas zaćmienia słońca.

Urządzenia te, mniej więcej wielkości butelki po napojach, Będzie zbierać dane Dokładne informacje o temperaturze, gęstości i składzie jonosfery Różne wysokości.

Oczekuje się, że rakiety osiągną wysokość 420 kilometrów i dostarczą informacji na różne tematy Warunki pogodowe Podczas wydarzenia.

Misja Europa Clipper zmierza na orbitę Jowisza. Zdjęcie: El Uniwersalny

Przeczytaj także: Zaćmienie Słońca 2024: To będzie trasa wydarzenia astronomicznego

Tym samym starty będą transmitowane na żywo na oficjalnym kanale NASA Wallops na YouTube Oraz w oficjalnej transmisji całkowitego zaćmienia słońca.

To nie pierwszy tego typu projekt. NASA przeprowadziła podobne pomiary podczas poprzednich zaćmień Słońca, mając na celu zbadanie bardzo szczególnej warstwy atmosfery ziemskiej i odkrycie jej tajemnic. tajemnice wszechświata.

Oprócz podejścia naukowego NASA podkreśliła znaczenie udziału obywateli w wydarzeniach astronomicznych takich jak to. Projekty typu eksperyment Obywatelka Kate I narzędzie SunSketcher Umożliwia amatorom z całego świata aktywny udział w badaniach naukowych podczas zaćmienia słońca.

READ  Nikt nie był w stanie uruchomić DOOM-a na ladzie CFE w Meksyku… w tej chwili

Będziesz także zainteresowany:

Napar ułatwiający zasypianie o działaniu przeciwzapalnym

Rodzaj sera, który zawiera więcej białka niż mleko, pomoże Ci lepiej spać

Po walce Sheinbaum vs. Xochitl Galvez, Amlo i Salinas Ligo stają teraz naprzeciw siebie na ringu za pomocą sztucznej inteligencji.
Dołącz do naszego kanału

EL UNIVERSAL jest teraz dostępny na Whatsapp! Na urządzeniu mobilnym odkryj najważniejsze wiadomości dnia, opinie, rozrywkę, trendy i nie tylko.