25 maja, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Dla NASA życie na innych planetach staje się coraz bardziej możliwe

Dla NASA życie na innych planetach staje się coraz bardziej możliwe

Jak eksplorować przestrzeń Wraz z postępem naszego rozumienia wszechświata pojawiają się nowe możliwości i wyzwania kolonizacja kosmosu. W tym sensie Narodowa Agencja Aeronautyki i Przestrzeni Kosmicznej (NASA)o odkryciu dwie planety na zewnątrz System Słoneczny, potencjalnie zamieszkałe.

Na jakich planetach według NASA mogliby żyć ludzie?

Jest około dwóch planety zewnętrzne znany jako JG 1002 B. I C.położony w oddali 16 lat świetlnych stąd. To są jej kule podobny rozmiar Do Grunt Kręci się wokół A czerwony karzeł W ramach tzw „strefa mieszkalna”. Należy zauważyć, że planety te, pomimo ich odległości, są uważane za bliskie astronomicznie.

2 nadające się do zamieszkania egzoplanety NASA.png

Z powodu czerwone karły Emitują mniej blasku w porównaniu do naszych produktów słońce, Strefa nadająca się do zamieszkania w tym przypadku jest bliżej gwiazdy. Więc, JG 1002bnajbliższa planeta czerwony karzeł, Wykonuje tylko jedną orbitę wokół swojej gwiazdy 10 dni. dla kontrastu, planeta C późno 20 dzień Dokonać kompletnej rewolucji wokół tej samej gwiazdy.

the doniczka Stwierdza, że ​​ta para planet jest dodawana do listy 10 kul które zapewniają dogodne warunki do życia schronienia. Te „małe światy” znajdują się w „strefie nadającej się do zamieszkania”. gubernator”, Co oznacza, że ​​mają Mniej niż 1,5 razy większy od Ziemi lub mniej masy pięciokrotnie że nasza planeta.

planeta

Obrazy Getty’ego

NASA: Jakie są wymagania, aby planeta nadawała się do zamieszkania?

Amerykańska Agencja Kosmiczna definiuje tzw „powierzchnia mieszkalna” Jako obszar orbity gwiazdy, w którym istnieje szansa na znalezienie wody w stanie ciekłym na powierzchni planety.

Życie, jakie znamy, wymaga pewnych podstawowych elementów, takich jak płynna woda, Energia słoneczna i składniki odżywcze. Ponadto planeta musi znajdować się w odpowiednim obszarze swojej orbity wokół gwiazdy, znanym jako „Strefa ZłotowłosaGdzie warunki Temperatura Pomagają schronić życie w jakikolwiek sposób.

Planeta nadająca się do zamieszkania też musi atmosfery Może filtrować poziomy szkodliwe promieniowanie Jak Wielkie nieba X i UV, emanuje z gwiazdy, wokół której krąży. Ważne jest, aby pamiętać, że planeta w strefie nadającej się do zamieszkania może mieć rozszerzenie wysoka temperatura, Ale jeśli brakuje mu odpowiedniej atmosfery, nie będzie nadawał się do życia.

the skaliste planety Są najbardziej obiecującymi kandydatami do przyjęcia życia, o ile spełniają powyższe warunki. NASA też to sugeruje gwiazdki GJak my słońce, Najprawdopodobniej mają w sobie planety orbita Może być siedliskiem życia, co czyni go najbardziej powszechnym w tym sensie.