26 maja, 2022

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Djokovic przegrywa walkę prawną i zostanie deportowany z Australii świat | Dr..

W tę niedzielę (16.01.2022) Australijski Sąd Federalny jednogłośnie odrzucił apel Novaka Djokovica o pozostanie w stanie oceanicznym i obronę tytułu Australian Open. Decyzja oznacza, że ​​34-letni serbski tenisista zostanie cofnięty i będzie musiał zostać deportowany.

„Wyrok sądu oddalający zmieniony wniosek wraz z kosztami” odnosi się do orzeczenia, które trzech sędziów zgodziło się jednogłośnie w przededniu rozpoczynającego się w poniedziałek Australian Open. Dzisiaj na wirtualnym rozprawie Sąd Federalny rozpatrzył apelację wniesioną przez obronę Djokovica, który w sobotę ponownie został zamknięty w motelu za przetrzymywanie imigrantów.

Australijskie władze anulowały wizę serbskiemu sportowcowi, który nie był zaszczepiony przeciwko koronawirusowi, a nie zabrakło potwierdzenia wymiaru sprawiedliwości, aby uczynić jego deportację oficjalnym. Zgodnie z prawem Djokovicowi grozi również trzyletni zakaz powrotu do kraju, z pewnymi wyjątkami, które mogą obejmować „przypadki siły wyższej mające wpływ na interesy Australii”.

Minister imigracji Alex Hawk wykorzystał w piątek własne uprawnienia, aby cofnąć serbskie wizy ze względów zdrowotnych i organów ścigania, ponieważ gdyby pozwolono mu pozostać w kraju, mogłoby to wzbudzić sentyment wśród osób sprzeciwiających się szczepieniu przeciwko koronawirusowi.

Reakcja Djokovica

Po zapoznaniu się z orzeczeniem sądu Serb w liście czasowym poprosił o „odpoczynek i regenerację” przed dalszymi komentarzami, wskazując, że „szanuje” decyzję australijskiego wymiaru sprawiedliwości po „współpracy” z władzami.

„Niestety w ciągu ostatnich kilku tygodni skupiliśmy się na mnie i mam nadzieję, że możemy (teraz) skupić się na sporcie i turnieju, który kocham” – powiedział Djokovic, życząc uczestnikom wszystkiego najlepszego i dziękując swojej rodzinie i fanom. wsparcie.

Djokovic udał się do Melbourne 5 stycznia ze zwolnieniem lekarskim za nie otrzymanie szczepienia, po tym, jak w grudniu zaraził się Covid-19, chociaż po jego przyjeździe władze imigracyjne anulowały jego wizę i zatrzymały go do jego zwolnienia w ostatni poniedziałek na mocy nakazu sądowego biorąc pod uwagę, że nie był traktowany „sprawiedliwie”.

READ  „Checo” Pérez przenosi Verstappen na inny poziom

Djokovic nie będzie w stanie obronić tytułu, który zdobył dziewięć razy na brzegach rzeki Yarra, ostatnim razem podczas ostatniej edycji, i nie będzie miał okazji w Australii, aby stać się najbardziej utytułowanym tenisistą w historii z 21 Grand Tytuły turniejowe.

Serb miał rozegrać swój pierwszy mecz w poniedziałek na Rod Laver Arena Central ze swoim rodakiem Miomirem Kekmanoviciem.

mn (afp, efe)