5 grudnia, 2023

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Diamentowa tiara, której królowa Elżbieta nigdy nie nosiła z powodu swojej tragicznej historii

Diamentowa tiara, której królowa Elżbieta nigdy nie nosiła z powodu swojej tragicznej historii

Królewskie korony to bohaterowie brytyjskie klejnoty koronne. Przez wiele lat monarchia zgromadziła dużą liczbę dzieł, które przechodziły z pokolenia na pokolenie i jedno i drugie Królowa Elżbieta Podobnie jak inne księżniczki, nosiły je na różne oficjalne okazje.

Stroje są często noszone przez członków rodziny królewskiej, ale niektóre nie są już używane i pozostają w magazynie, a czasami są wystawiane ze względu na historie i opowieści o tragedii, z którymi są związane, w tym Tiara Hess. Na pierwszy rzut oka to jeden z klejnotów rodziny królewskiej: to diamentowy wieniec z motywami kwiatowymi i liśćmi truskawek, ale ten element kojarzy się z tragicznymi wydarzeniami, ponieważ został zaprojektowany przez księcia Alberta, męża królowej Wiktorii.

Zamówił dzieło cudownego klejnotu jako prezent dla swojej córki, Księżniczka AlicjaZ okazji jej ślubu z księciem Ludwikiem Heskim w 1861 roku nie mogła zobaczyć, jak nosi go córka, gdyż przed ślubem zmarła nagle na tyfus, a śmierć księcia Alberta tak przyćmiła więź małżeńską, że uroczystość była bardzo zredukowane, do tego stopnia, że ​​uznano je za „smutne” królewskie wesele I królową Wiktorię pogrążoną w głębokiej żałobie.

Według historyka Kate Williams, książę Ernest zachował koronę po śmierci swojej matki, księżniczki Alice. Wkrótce „on i jego żona nie mieli tyle szczęścia, bo ich córka zmarła na tyfus, a drugi syn urodził się martwy.Zostało to opowiedziane w filmie dokumentalnym „Secrets of the Royal Jewels”.

Nastąpiły tragedie

Księżniczka zabrała ją ze sobą, gdy przeniosła się z mężem do Niemiec, ale wkrótce straciła troje dzieci i zmarła na błonicę w swoje 35. urodziny. Ponadto jego najstarszy syn, Federico, który cierpiał na hemofilię, zmarł pięć lat temu, kiedy wpadł w okno; Jego dwie inne córki, Ella i Alex, które zostały odpowiednio Wielką Księżną Rosji Elżbietą i Cesarzową Aleksandrą Rosji, zostały stracone podczas rewolucji rosyjskiej.

READ  Nieoczekiwana propozycja małżeństwa, którą Shakira otrzymała po rozstaniu z Pique

Ta biżuteria stała się rodzinną pamiątką, a później została przekazana księżniczce Victorii Melita z Edynburga i Saxe-Coburg-Gotha, która poślubiła Wielkiego Księcia Ernsta, jedynego syna księżniczki Alice.

Kilka lat później małżeństwo się skończyło, a w 1905 roku Ernesto przekazał koronę swojej drugiej żonie, Eleonorze z Hesji, w 1905 roku. Jego najstarszy syn, Jorge Donato de Hesse, spadkobierca rodu książęcego i który uczynił koronę w brytyjskim królewskim dom przez poślubienie księżniczki Cecylii Grecji, starszej siostry księcia Edynburga.

Cecilia nosiła tiarę podczas koronacji Jerzego VI w 1937 roku, na krótko przed tym, jak „klątwa” ponownie pojawiła się na nosicielce tiary i jej rodzinie. „W 1937 roku, kiedy książę Filip był jeszcze dzieckiem, doszło do katastrofy lotniczej i wszyscy na pokładzie zginęli.Cecilia, jej dwoje małych dzieci i matka Jerzego, wielka księżna Eleonora z Hesji-Darmstadt, a także ich nianie, pielęgniarki i piloci zginęli w drodze na wesele brata Jerzego, Ludwika Heskiego.

Cecilia urodziła się przedwcześnie podczas lotu, powodując próbę awaryjnego lądowania, Jednak samolot rozbił się i żaden z pasażerów ani załogi nie przeżył. Nienaruszona korona została później znaleziona we wraku kadłuba.

Ludwik Heski został księciem, który odziedziczył majątek całej rodziny, w tym słynny wieniec. Jego żona Margaret von Hessen i Bey Rhein nie zostały w nim sfotografowane, ale zrobiła to. ciekawie, Para królewska nie miała dzieci, a Ludwik zakończył męską gałąź rodziny HessenJak również jego stosunek.

The Królowa Izabela II Założyłaby go w dniu ślubu, ale ostatecznie zdecydowała się nosić tiarę z frędzlami, która była przekazywana z pokolenia na pokolenie z 47 diamentowymi sztabkami. Tiara została kilkakrotnie ujawniona opinii publicznej, ale od tego czasu nikt jej nie nosił ze względu na historię tragedii, która ją otacza.

POLECANE WIDEO: Król Karol III i Camilla Parker Bowles: To było ich przybycie do Pałacu Buckingham