15 sierpnia, 2022

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Diagnoza wrodzonej przepukliny rozworu przełykowego

W centrum uwagi znajdują się ginekolodzy/położnicy, zespół MFM, neonatolodzy, genetycy, chirurdzy dziecięcy i pracownik socjalny. Fotografia: dr. Depp Marie de Gregorio, zm. Deb Martin, dr; Luisa Mancylli.

Jest to wynik przypadku klinicznego, w którym u pacjentki w 13 tygodniu ciąży stwierdzono płód przezpochwowy, po badaniu ultrasonograficznym przezpochwowym, w którym stwierdzono duży guz torbielowaty, serce drenujące w prawo i niejednorodną masę z perystaltyką w klatce piersiowej lewy.

Higroma torbielowata to duży, wypełniony płynem obszar z tyłu szyi rozwijającego się dziecka, diagnozowany na podstawie przezierności karkowej (NT) lub pomiaru fałdu karkowego.

Ta procedura polega na pomiarze – za pomocą ultradźwięków o wysokiej rozdzielczości – obszaru szyi dziecka, fizjologicznym i przejściowym nagromadzeniu płynu na tym etapie ciąży (pierwszy trymestr), który można wykryć i zmierzyć za pomocą ultradźwięków.

32-latek przeszedł poradnictwo genetyczne i biopsję kosmówki (CVS) wśród innych negatywnych testów, które wynikały z zespołów DiGeorge’a i Noonana.

Diagnoza in utero pozwala na kompleksową ocenę innych patologii, które mogą być związane z CDH, a także na wczesną interwencję, która poprawia zarządzanie opieką prenatalną i poporodową, co może prowadzić do lepszego postępowania z noworodkiem. Wsparcie rodziny i wyniki.

Zauważyli, że wczesna diagnoza jest niezbędna do zapewnienia poradnictwa multidyscyplinarnego, ponadto podejście to obejmuje specjalistów chirurgów płodowych, genetyków, neonatologów i konsultantów ds. żywienia w celu zapewnienia tym rodzinom dokładnych porad i informacji prognostycznych, jak zauważyli specjaliści z Portoryko .

Po pełnej ocenie dzieci te powinny zostać urodzone w placówce III stopnia, która może zapewnić natychmiastowe wspomaganie oddychania, a także interwencję chirurgiczną (w razie potrzeby) oraz zastosowanie pozaustrojowego natleniania błonowego.

Więcej diagnoz

Wrodzona przepuklina rozworu przełykowego (CDH) to defekt znajdujący się w przeponie, który powoduje przemieszczanie się lub przesuwanie zawartości jamy brzusznej do klatki piersiowej.

Efekt zajęcia masy brzusznej zlokalizowanej w klatce piersiowej płodu zapobiega rozwojowi płuc płodu, co skutkuje hipoplazją płuc. Wada waha się od małego otworu do całkowitego braku membrany.

READ  Czas izolacji, by nie zarazić innych

Około 1600 dzieci lub 1 na 2500 żywych urodzeń rodzi się każdego roku z tą wadą. Ultrasonografia, forma diagnostyki prenatalnej, pomogła wykryć ponad 50% wrodzonych przepuklin rozworu przełykowego u kobiet w ciąży ze średnim wiekiem ciążowym 24 tygodni.

Po zdiagnozowaniu wady do oceny stopnia zaawansowania wrodzonej przepukliny przeponowej można wykorzystać ultrasonografię 3D, echokardiografię płodu i rezonans magnetyczny płodu (MRI).

Chociaż poczyniono postępy w medycynie i chirurgii w leczeniu wrodzonej przepukliny rozworu przełykowego, dzieci z tą wadą często spędzają dużo czasu w szpitalu, ponieważ leczenie wymaga wielodyscyplinarnego podejścia, a wskaźniki zachorowalności utrzymują się na wysokim poziomie, wahającym się od 6 do 8%.

Izolowane wrodzone przepukliny rozworu przełykowego mają lepsze rokowanie niż te zdiagnozowane jako część zespołu lub z wieloma nieprawidłowościami. Istnieje wiele powiązanych zespołów. Do najczęstszych należą Pentalogia Cantrella, zespół Aperta, zespół Brachmana-Cornelii De Lange i zespół Beckwitha-Wiedemanna. Nieprawidłowości chromosomalne zostały zgłoszone w 16 do 37% przypadków.

Specjaliści zauważają, że wskaźnik przeżycia dla tego typu schorzenia wynosi 65%, jeśli wada jest izolowana, dodając, że śmiertelność waha się od 7 do 57%, jeśli nie jest izolowany. Zauważyli, że defekty pojawiające się później w ciąży i te związane z ześlizgiwaniem się treści w jamie brzusznej również mają lepsze rokowanie, ponieważ mają mniejszy związek ze zmianami płucnymi.

dostęp do sprawy tutaj.