11 sierpnia, 2022

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Deyna, Boniek, Lewandowski… Polska powiększa swoją klątwę

EFE / EPA / YOAN VALAT

Madryt, 29 listopada (EFE) .- Robert Lewandowski również stracił swoją nagrodę w 2021 roku, bez Złotego Balona w 2020 roku z powodu koronawirusa. Od niego dostał go argentyński Lionel Messi, który zdobył swoje siódme trofeum i wyjechał z Polski. Nagroda, która cztery razy wymknęła się spod kontroli.
Lewandowski nie strzelił 41 bramek w 2463 minuty. Messi nie może pokonać więcej niż dziesięciu punktów. Nie został wybrany Piłkarzem Roku Niemiec i Sezonem Bayernu Monachium. Nie można pokonać Superpucharu Niemiec i Bundesligi. Ponadto w 2021 r. strzelił 34 biegi w 15 meczach.
Piłka nożna nie byłaby sprawiedliwa wobec Lewandowskiego, który był zdecydowanym zwycięzcą z jeszcze bardziej niesamowitymi liczbami i tytułami w poprzedniej edycji. Nagroda była jednak nieważna, a Polska znów była bez Złotej Balon.
W całej historii Polska miała jednych z najlepszych ludzi, którzy jej dotykali. Niektóre mity, jak Grzegorz Lato, nie weszły na listę trzech najlepszych, ale pozostali dwaj gracze dotknęli tytułu.
Pierwszym z nich był Casimir Dina, który w 1974 roku zajął trzecie miejsce, a następnie Johann Groof i Franz Beckenbauer, który zajął drugie miejsce. W obliczu dwóch gwiazd, holenderskiej i niemieckiej, Dina nie miała innego wyjścia, jak pozostać u bram, pomimo wyjątkowego Pucharu Świata w Polsce, który odbył się w Niemczech w 1974 roku.
Dina to pierwszy mit polskiej piłki nożnej. Legia Varovia to legenda, która oświetliła futbol swoją elegancją. Klasyczny pomocnik, doprowadził swój klub do dwóch tytułów mistrzowskich i trofeum, ale przede wszystkim wraz z Latą był najlepszym inżynierem polskiej drużyny w 1974 roku.
Jego następca, Zbigniew Boniek, zajął trzecie miejsce w 1982 roku, osiem lat później. Został mistrzem, podążając za Włochem Paulo Rossim, który w tym roku strzelił najwięcej bramek na mundialu w Hiszpanii. Drugie miejsce zajął Francuz Alain Gress, a za nim Phoenix i Dina.
Boniek to jeden z najbardziej kompletnych piłkarzy swojego pokolenia. Wszechstronny i elegancki, a także strzelający bramki, był jedną z najniebezpieczniejszych par na kontynencie w Juventusie obok Michaela Platiniego. Podobnie jak Diana wyprowadził Polskę na kolejne historyczne trzecie miejsce na mundialu w Hiszpanii, w której strzelił cztery gole.
Ta kwalifikacja nie wystarczyła, aby Pony dostarczył Złotą Balon do Polski. A po Bońku, aż do przyjazdu Lewandowskiego, opcje nie były realne dla Polaka. Kwalifikacja polskiego napastnika jest jednak ciekawa, ponieważ jego 39-letni kraj kończy się na etapie Balon d’Or bez jednego ze swoich zawodników.
Bez koronawirusa Lewandowski dałby Polsce zwycięstwo. Rok później musiał zadowolić się trofeum dla najlepszego pioniera. Wygrał go na ulicy. Był też szczęśliwy, że zdobył ten tytuł.
„To dla mnie wielki zaszczyt, przeżyliśmy ciężki okres z epidemią. To wspaniałe zdobyć to trofeum. Zawsze jestem gotowy do strzelania bramek, ponieważ reprezentują one wyniki futbolu. Nie. Jeśli istnieje harmonia między wszystkimi, łatwo jest strzelić gola.
Ale Lewandowski, zwierzę, które zawsze jest głodne bramek i tytułów, z pewnością chciał skończyć za Messim. Na jego twarzy pojawiło się lekkie rozczarowanie, gdy rozbrzmiało nazwisko argentyńskiego gracza. Być może uciekł jej moment, niepowtarzalna okazja do zakończenia klątwy życia w Polsce, kilkakrotnie u bram tytułu, którego dotykali Dina, Phoenix, a teraz Lewandowski.
Przynajmniej po zdobyciu nagrody Messi przypomniał Lewandowskiego w swoich pierwszych słowach: „Francuski futbol może dać ci Złotą Piłkę, ponieważ byłeś zwycięzcą w zeszłym roku. Nie mogłeś tego zrobić z powodu epidemii, ale masz to zrobić. , Ponieważ wygrałeś. ” Jeśli system zignoruje gracza PSG, Polska będzie kontynuować bez nagród. Jeszcze jeden rok.
Juan Jose Lahurda

READ  Chetrob odpowiada na rosnący w Polsce trend na grillowanie kurczaków