3 lipca, 2022

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Deszcz meteorów Tau Herculidas można zaobserwować w większości części półkuli północnej, w tym w Meksyku

gwiezdny deszcz

Może zakończyć się przyjemnym i nieoczekiwanym wydarzeniem astrologicznym. A to jest nowe deszcz meteorytów Może się to odbyć między poniedziałkiem 30 a wtorkiem 31 na większości półkuli północnej, w tym w Meksyku. To jest o Meteoryty Herkules Tau Jego wizja zależy od tego, jak szybko go zabiorą, gdy zostanie od niego oddzielony Kometa 73P / Schwassmann-Wachmann.

Zjawisko to będzie wtedy drugim, które wystąpi w ciągu miesiąca. Przez większą część maja miał miejsce deszcz meteorów Eta Aquarids (odrywający się od Komety Halleya), z największym szczytem w dniach 5 i 6. W przeciwieństwie do Tau Herculids, Eta Aquarids mają zarejestrowane czasopismo, ukazujące się regularnie co roku.

Szef Biura ds. Środowiska Meteorologicznego Narodowej Agencji Aeronautyki i Przestrzeni Kosmicznej (NASA) Bill Cook podkreślił, że „To będzie wydarzenie typu „wszystko albo nic”. Jeśli szczątki z SW3 poruszały się szybciej niż 220 mil na godzinę, kiedy oddzielały się od komety, moglibyśmy zobaczyć delikatny deszcz meteorów. Gdyby szczątki miały mniejszą prędkość wyrzutu, nic nie dotarłoby do Ziemi i nie byłoby meteorów z tej komety”.

Gwiezdny deszcz.  Zdjęcie: UNAM
Gwiezdny deszcz. Zdjęcie: UNAM

Aby zobaczyć Tau Herculidas, wyszukaj Obszar z dala od miasta lub latarni ulicznych. Przyjdź przygotowany ze śpiworem, kocem lub krzesłem ogrodowym. Połóż się na plecach ze stopami skierowanymi na wschód i spójrz w górę, obserwując jak najwięcej nieba. Po około 30 minutach w ciemności, Twoje oczy się dostosują Zaczniesz widzieć meteory. Bądź cierpliwy, ponieważ pokaz będzie trwał do świtu, więc masz dużo czasu, aby się przyjrzeć.

Aby to zobaczyć, nie potrzebujesz żadnego specjalnego sprzętu, wystarczy dobry widok. Należy zauważyć, że teleskopy lub lornetki nie są zalecane ze względu na ich małe pole widzenia. Meteory są zwykle widoczne na całym niebie, więc nie musisz patrzeć w żadnym konkretnym kierunku.

READ  Prokuratura CDMX prowadzi dochodzenie w sprawie tajemniczej śmierci naukowca w laboratorium UNAM

Jeśli chodzi o obszar oglądania, większość przyległych Stanów Zjednoczonych, południowo-środkowa i wschodnia Kanada, Meksyk, Ameryka Środkowa i Południowa oraz niewielka część Afryki Zachodniej to najlepsze regiony na świecie, które mogą być świadkami tego wydarzenia.

Jeśli meteory osiągną odpowiednią prędkość i wystąpią deszcze meteorów, ich potencjalne promieniowanie lub punkt emanacji będą znajdować się w gwiazdozbiorze Wolarza Pasterza, około 6 stopni na północny zachód od jasnożółtej gwiazdy. Pomarańczowy, Arktur.

Deszcz meteorów Tau Herculidas.  Zdjęcie: Asismet_IF
Deszcz meteorów Tau Herculidas. Zdjęcie: Asismet_IF

W maju 1930 roku niemieccy astronomowie Friedrich Karl Arnold Schwasmann i Arno Arthur Wachmann odkryli nową kometę, trzecią na swojej drodze (pozostałe w 1927 i 1929). Chociaż okresowość komety SW 3 i jej orbity wokół Słońca została ustalona na 5,4 roku, po 1930 roku przez pewien czas jej brakowało. W rzeczywistości między 1935 a 1974 SW3 pojawiał się i znikał osiem razy, nie będąc widzianym. Nie widziano jej ponownie do marca 1979 roku. Najbliższy czas komety na Ziemi był w 1995 roku, kiedy to kometa znajdowała się około 196 milionów kilometrów od naszej planety.

Czytaj: