23 listopada, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Dekryminalizacja aborcji w Polsce doświadcza poważnego niepowodzenia

Dekryminalizacja aborcji w Polsce doświadcza poważnego niepowodzenia

Podjęta przez polski rząd próba kryminalizacji aborcji nie powiodła się po zaciętym głosowaniu w parlamencie w piątek.

Propozycja została odrzucona zaledwie trzema głosami, co uwydatniło głębokie podziały w koalicji premiera Donalda Tuska.

Na przykład propozycja, która przewidywała zniesienie odpowiedzialności karnej dla osób, które próbowały pomóc kobietom w zajść w ciążę, uzyskała 215 głosów za, 218 przeciw, przy 2 głosach wstrzymujących się.

Głosy przeciw Polskiej Partii Ludowej Formacja konserwatywna – wchodząca w skład tej w większości postępowej koalicji – pokrzyżowała wysoko w programie działań liberalnych plan, który zawetuje już prezydent Andrzej Duda.

Tekst przewiduje przerwanie ciąży do dwunastego tygodnia ciąży i zniesienie zakazu prokreacji. Tabletki antykoncepcyjne.

Rozszerzanie praw reprodukcyjnych kobiet było jednym z głównych punktów kampanii Tuska osiem lat po wprowadzeniu przez ultrakonserwatywny rząd najbardziej restrykcyjnego ustawodawstwa antyaborcyjnego w UE.

Jednak nieporozumienia w tej kwestii doprowadziły do ​​wycofania się sojuszu trójstronnego po październikowych wyborach z porozumienia.

Mimo to jest mało prawdopodobne, aby ta reakcja zagroziła rządowi Tuska, który osiągnął konsensus w innych kwestiach.

W obliczu podziałów i weta Dudy Tusk, który w tym tygodniu oskarżył polskiego prezydenta o „plucie na rząd” poprzez nagłaśnianie tej kwestii podczas pełnienia obowiązków międzynarodowych na szczycie NATO w Waszyngtonie, podjął szereg działań. Marsz, aby pokonać te przeszkody.

W czerwcu Ministerstwo Zdrowia nałożyło kary na szpitale, które odmówiły wykonywania zawodu Legalna aborcja dla kobiet w ciąży Narażało to ich życie na niebezpieczeństwo, co jest jedną z nielicznych sytuacji, w których polskie prawo dopuszcza przerwanie ciąży w przypadku gwałtu lub stosunku płciowego.

z informacjami o reformacji