22 lipca, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

David Lammy odwiedza Polskę i Szwecję, aby „zresetować” stosunki Wielkiej Brytanii z UE

David Lammy odwiedza Polskę i Szwecję, aby „zresetować” stosunki Wielkiej Brytanii z UE

W najbliższą sobotę jego pierwsza podróż międzynarodowa od czasu powołania na stanowisko ministra spraw zagranicznych odbyła się w Niemczech, aby wzmocnić więzi z partnerami europejskimi.

Reklama

Nowo mianowany szef brytyjskiej dyplomacji, minister spraw zagranicznych David Lammy W tę niedzielę odwiedziłem Polskę i Szwecję W ramach swojej pierwszej podróży międzynarodowej zamierza zacieśnić więzi Wielkiej Brytanii z Unią Europejską i podkreślić jej wsparcie dla Ukrainy w jej walce z Rosją.

Lammy został przyjęty przez swojego odpowiednika, polskiego ministra spraw zagranicznych Radka Sikorskiego, w jego rezydencji w Sobylinie, około 300 kilometrów na północny zachód od Warszawy. Lammy powiedział, że odwiedzi „kluczowych partnerów” Wielkiej Brytanii w Europie –Polska, Niemcy i Szwecja, wszyscy członkowie NATO– Negocjuj współpracę i bezpieczeństwo.

Obiecał to nowy szef brytyjskiej dyplomacji Wsparcie militarne, gospodarcze, polityczne i dyplomatyczne Wielkiej Brytanii dla Ukrainy będzie niezachwianePragnąc „resetu” z Europą w obszarach ochrony klimatu, energii i migracji.

Kontynuuje swoje europejskie tournée po tym, jak w sobotę odwiedził Niemcy w ramach swojej pierwszej podróży zagranicznej, aby wzmocnić więzi z europejskimi sojusznikami. Niemiecka minister spraw zagranicznych Annalena Baerbach powiedziała w serwisie społecznościowym X, że Wielka Brytania jest nieodzowną częścią Europy i że współpracuje z rządem brytyjskim, aby to dostrzec. Jak można zbliżyć się do UE?.

Lammy powtórzył obietnicę premiera Keira Starmera Nie dołączenie do jednolitego rynku UE Po tym, jak brytyjscy wyborcy zagłosowali za opuszczeniem unii politycznej i gospodarczej w 2016 r. „Zostawmy lata Brexitu za sobą” – powiedział Lammy The Observer. „Nie wrócimy do jednolitego rynku i unii celnej, ale razem możemy wiele zrobić”.

Lammy został mianowany w piątek po miażdżącym zwycięstwie Partii Pracy w wyborach.

Starmer uda się we wtorek do Waszyngtonu Aby wziąć udział w spotkaniu NATO.

W niedzielę nowa premier oświadczyła, że ​​ma „mandat do prowadzenia polityki w inny sposób”, poświęcając swoje pierwsze posunięcia polityce wewnętrznej kraju w ramach „natychmiastowej przebudowy” Wielkiej Brytanii. Rządy Szkocja, Irlandia Północna i Walia.

READ  Rubn García przyjechał już do Polski, aby nieść pomoc humanitarną