2 kwietnia, 2023

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Dane są poniżej oczekiwań, mówi Banxico – El Financiero

po ostatecznej decyzji Polityka pieniężnadodatkowe dane zaobserwowane w inflacji, Zarówno ogólne, jak i podstawoweMniej niż oczekiwał Bank of Mexico, powiedziała prezes Banku Meksyku, Victoria Rodríguez Cega.

W rozmowie z Il Telewizja finansowaPrzyznała, że ​​globalna panorama pozostaje złożona i niepewna, ale Meksyk znajduje się w zupełnie innej sytuacji niż inne kryzysy finansowe.

W każdym razie, powtarzam, będziemy bardzo uważni, abyśmy w razie potrzeby, której w tej chwili nie widzimy, mogli podjąć odpowiednie decyzje i Działaj we właściwym czasieSkomentowany pod 86. wydaniem Umowy Bankowej.

„Idąc dalej, planujemy ponownie przyjrzeć się oczekiwaniom inflacyjnym” – podkreślił.


Jeśli chodzi o stopę procentową Fed, Rodriguez wyjaśnił, że analitycy uważają, że Bank Meksyku „podąża” za tą zmienną, ale w związku z niedawną decyzją w sprawie polityki pieniężnej zauważono, że tak nie jest.

„Rozmawialiśmy o tym, ale wydaje mi się, że teraz Ta wizja została jasno zakomunikowanaA potem przyjrzymy się panoramie inflacyjnej, ale też, co chciałbym podkreślić, sytuacji, w której już się znaleźliśmy” – zaznaczył.

Czy Panxico martwi się kryzysem bankowym w Stanach Zjednoczonych?

W obawie o możliwe skutki zarażenia w Meksyku z powodu upadłości banków w USA, ekonomista skomentował, że skutki te zostały już „powstrzymane”.

„Wiemy, że są to banki regionalne, To nie są zwykłe banki; którzy znajdowali się w bardzo szczególnej sytuacji, skupiając się na bardzo specyficznym sektorze, o bardzo szczególnych cechach, gdzie Nie ma bezpośredniego związku z meksykańskim systemem finansowym” – wyjaśnił.


Gubernator podkreślił, że Meksyk ma teraz silne fundamenty makroekonomiczne, które są w lepszej sytuacji niż inne gospodarki wschodzące.

„Środki polityki pieniężnej Banku Meksyku oczywiście przyczyniają się do tej stabilności, którą obserwujemy” – podkreślił.

Zadowolony z działań Banxico

Po 15 miesiącach jako Przewodniczący Rady Dyrektorów Banxico i Bądź pierwszą kobietą, która tego dokonaVictoria Rodriguez powiedziała, że ​​jest usatysfakcjonowana i zadowolona z odpowiedzialności organizacji za decyzje, z którymi trzeba było się zmierzyć Wysoka inflacja.

READ  Czy masz mąkę naleśnikową? Zamień to w pyszne ciasto dzięki temu prostemu przepisowi

„Całkowicie poświęciłem się zajęciu się tym, przed czym stoimy. Podkreśliłem, że dobrze się czuję z działaniami, które podjęliśmy w tej instytucji i że jesteśmy odpowiedzialni za wypełnianie naszego mandatu”.

Bez względu na płeć podkreślił, że przewodnictwo w Banku Centralnym jest wyzwaniem dla każdego, kto zajmuje to stanowisko.

„W żadnym wypadku nie byłoby trudno kierować tak ważną instytucją, jednak biorąc pod uwagę okoliczności, w jakich znajdujemy się na świecie, Oczywiście jest to podwójne wyzwanieSkończył.