1 października, 2022

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Czym jest niedoczynność tarczycy, choroba, na którą cierpi Patti Kanto

Przed prawidłową diagnozą Patti Cantu powiedziano, że ma toczeń i inne choroby (Zdjęcie: Gettyimages)

nowo, patty canto obliczona dla okna Zdiagnozowano niedoczynność tarczycy, chorobę, która powoduje nieprawidłowe działanie tarczycy Tarczycaktóry reguluje przemianę materii.

Według meksykańskiego Instytutu Ubezpieczeń Społecznych (IMSS) i tarczycy Zapewnia ogólnie prawidłowe funkcjonowanie metabolizmuw narządach i układach, a także na poziomie enzymów i cholesterolu”.

Oprócz raka ten gruczoł może rozwinąć się z patologii endokrynologicznej w dwie choroby:

Niedoczynność tarczycy występuje, gdy organizm nie wytwarza wystarczającej ilości hormonów (Zdjęcie: Gettyimages)
Niedoczynność tarczycy występuje, gdy organizm nie wytwarza wystarczającej ilości hormonów (Zdjęcie: Gettyimages)

Niedoczynność tarczycy, gdy działa mniej niż wymaga tego ludzkie ciało. To jest koszt tłumacza Na szczęście nie ty.

nadczynność tarczycykiedy działa poza to, czego potrzebuje człowiek.

Może wystąpić zwiększona lub zmniejszona produkcja hormonów Wpływają na produkcję innych gruczołów. Niektóre zmiany, które może wywołać niedoczynność tarczycy, to:

Tarczyca ma swój własny dzień, aby uświadomić sobie zmiany, których może doświadczać (Zdjęcie: Gob.mx)
Tarczyca ma swój własny dzień, aby uświadomić sobie zmiany, których może doświadczać (Zdjęcie: Gob.mx)

– utrata energii

Mimowolny przyrost masy ciała

Zatrzymanie płynów

wypadanie włosów

łamliwe paznokcie

-bladość

Nietolerancja zimna

wolne bicie serca

-Zaparcie

Zmiany w cyklu menstruacyjnym

Tarczyca jest niezbędna do funkcjonowania organizmu człowieka (fot. Gob.mx)
Tarczyca jest niezbędna do funkcjonowania organizmu człowieka (fot. Gob.mx)

Według lekarza Wiktoria Mendoza ZupitaW przypadku niedoczynności tarczycy osoba powoli zaczyna się czuć coraz gorzej, może najpierw odczuwać zmęczenie i suchość skóry, Może być hipotermia w bardziej zaawansowanym stadium niedoczynności tarczycy I niewielki wzrost wagi ze względu na ten sam stan metaboliczny. ”, jak wyrażono w publikacji Dyrekcji Generalnej Komunikacji Społecznej Narodowego Uniwersytetu Autonomicznego Meksyku (UNAM).

Dlatego Patti Kanto i inne osoby z niedoczynnością tarczycy Zdiagnozowano je późno, jak sama powiedziała w rozmowie z nią wyzysk:

„Z mojego osobistego doświadczenia, że ​​mam niedoczynność tarczycy i jest to coś, o czym mówiłem w wywiadach, bardzo trudno było mi znaleźć diagnozę; spędziłem rok opowiadając ludziom losowo o objawach, nie wiedząc, że pochodzą od jednego Rzecz. Mieli zrobioną pracę krwi, powiedzieli. Mój: „Masz białaczkę, masz tocznia”… Powiedzieli mi wiele rzeczy, postawienie diagnozy zajęło mi rok.” Wezwałem tłumacza Konto zawieszone, odważny, powodzenia i inne hity.

READ  Yanet Garcia w bikini: zdjęcia, które wywindowały ją do sławy najseksowniejszej „dziewczyny klimatycznej”

Endokrynolog Victoria Mendoza z UNAM wyjaśniła, że ​​przyczyny tej choroby są ściśle związane z historią rodzinną, chociaż przypadki mogą być również sporadyczne. „Każdy może mieć niedoczynność lub nadczynność tarczycy. Wszelkie takie objawy powinny być obserwowane przez specjalistę.”o których mowa w publikacji DGCS.

Tarczyca znajduje się w gardle (Zdjęcie: Gettyimages)
Tarczyca znajduje się w gardle (Zdjęcie: Gettyimages)

Według szacunków Światowej Organizacji Zdrowia (Kim jest), na świecie jest około 750 milionów ludzi cierpiących na niektóre choroby tarczycy, w tym 60% z nich nie zdaje sobie sprawy ze swojego stanu.

Od 2008 roku każdy 25 maja to Światowy Dzień Tarczycy. Uświadomienie sobie znaczenia pracy tego gruczołu w organizmie i jego wpływu na zdrowie. Dzieje się tak, ponieważ objawy można pomylić z innymi chorobami psychicznymi, sercowymi lub żołądkowo-jelitowymi.

(Zdjęcie: Twitter / @IMSSedomexote)
(Zdjęcie: Twitter / @IMSSedomexote)

Kiedy Patti Canto otrzymała prawidłową diagnozę, odetchnęła z ulgą: „To było tak proste, jak codzienne branie pigułki i przywróciło mnie do życiaMoja postać, byłam w stanie zasnąć, kontrolować swoją wagę i kontrolować emocje”.

Meksykański kompozytor, który był ostatnio w oczach mediów, zakończył weto Telewiza Po uczestnictwie w panelu sędziowskim Głos Dzieci 2022.

Czytaj: