27 września, 2022

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Czy zamierzasz podróżować? Wysyła prewencyjne powiadomienia zdrowotne dotyczące małpiej ospy i polio

napisałem w Narodowy The

W te letnie wakacje Ministerstwo Zdrowia (SSa) wydało zawiadomienia zabezpieczające dla Ospa małp, dziki wirus polio, wirus polio.

W przypadku obu chorób, Epidemiologiczna i Zdrowotna Jednostka ds. Uzależnień ustaliła, że ​​poziom ryzyka jest uważany za niski, chociaż zaleca zastosowanie specjalnych i szczególnych środków ostrożności.

W odniesieniu do małpiej ospy zaleca: „Informowanie się o aktualnej sytuacji epidemiologicznej kraju, do którego zamierzasz się udać. Unikanie bliskiego kontaktu z osobami ze zmianami skórnymi lub narządów płciowych; uprawianie bezpiecznego i chronionego seksu; podstawowe środki higieny; unikanie kontaktu ze zmarłymi lub żyjącymi na wolności zwierzęta i unikanie jedzenia Lub przygotuj mięso z dziczyzny.

W przypadku polio poproś o upewnienie się, że masz pełny harmonogram szczepień przeciwko tej chorobie; Podejmij ekstremalne środki ostrożności, nie dotykaj nosa, ust i twarzy; Jedz dobrze ugotowane jedzenie i pij wodę butelkowaną, przegotowaną lub zdezynfekowaną.

Zauważył, że inaktywowana szczepionka przeciwko polio typu 1, 2 i 3 (IPV) skuteczna przeciwko polio, w przypadku nieletnich, jest stosowana w składniku sześciowartościowej szczepionki i stosowana w schemacie czterodawkowym (2, 4, 6 i 18 ) miesięcy). Tymczasem w przypadku dorosłych Meksyk nie ma wniosku o wzmocnienie IPV, podało ministerstwo zdrowia.

Poinformowano również, że chorobę wykryto w Afganistanie, Beninie, Burkina Faso, Republice Środkowoafrykańskiej, Czadzie, Wybrzeżu Kości Słoniowej, Demokratycznej Republice Konga, Dżibuti, Egipcie, Erytrei, Etiopii i Gambii.

Dodano Ghanę, Gwineę, Gwineę Bissau, Izrael, Liberię, Madagaskar, Malawi, Mauretanię, Mozambik, Niger, Nigerię, Pakistan, Senegal, Sierra Leone, Somalię, Togo, Ugandę, Ukrainę i Jemen.

READ  Czy asteroida spadnie 6 maja i zniszczy Ziemię? Oto, co wiemy o JF1 2009 - FayerWayer