20 lipca, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Czy w Święta Bożego Narodzenia można jeść zdrowo?  Stosując się do tych zaleceń, możesz zadbać o swoje zdrowie i sylwetkę  Zdrowie |  czasopismo

Czy w Święta Bożego Narodzenia można jeść zdrowo? Stosując się do tych zaleceń, możesz zadbać o swoje zdrowie i sylwetkę Zdrowie | czasopismo

the Sezon noworoczny Zwykle obfituje w wydarzenia i spotkania promujące łączenie rodzin. Jednakże organizowanie takich spotkań przy stole może prowadzić do zagrożeń dla zdrowia w wyniku nadużyć.

Szczególnie ten czas sprawia, że ​​wiele osób decyduje się na przejadanie się, co może prowadzić do nadwaga; Nadmierna praca układu trawiennego, która może prowadzić do dyskomfortu, takiego jak pieczenie, zgaga, uczucie ciężkości, wzdęcia i wzdęcia z powolnym trawieniem i niestrawnością, co z kolei może powodować biegunkę, nudności i wymioty. Kirozdrowie.

To jest powód, dla którego ludzie uciekają się do myślenia i rozumowania Kontroluj to, co jeszZwłaszcza jeśli cierpią na choroby przewlekłe, takie jak cukrzyca czy nadciśnienie, których leczenie wymaga specjalnego planu żywieniowego.

Świąteczny obiad może być zdrowy i pyszny | Zdjęcie: Pexels

Zalecenia dotyczące zdrowego odżywiania na Święta Bożego Narodzenia

Brama D – Medyczne Pokazuje, że oprócz indywidualnych cech każdego człowieka, żywność musi być dostosowana także do potrzeb społecznych, kulturowych i środowiskowych; Dlatego należy zachęcać do interakcji społecznych i współistnienia.

Przygotuj swoje ciało już teraz na ekscesy okresu świątecznego i przestrzegaj diety antycholesterolowej Mayo Clinic

Wśród zaleceń, które pozwalają uniknąć problemów żołądkowych, przyrostu masy ciała, a nawet spędzenia czasu z powodu choroby przewlekłej, można wymienić:

  • Nie jedz dużo słodyczy.
  • Po przejedzeniu następny posiłek powinien być lżejszy, zawierający owoce i warzywa.
  • Po wakacjach dwa razy dziennie stosuj dietę bogatą w warzywa; Oprócz suszonych owoców (trzy razy dziennie), roślin strączkowych i produktów pełnoziarnistych.
  • Unikaj lub kontroluj napoje alkoholowe.
  • Wykonuj 150 minut umiarkowanych ćwiczeń tygodniowo lub 75 minut intensywnych ćwiczeń w przypadku dorosłych.
  • Nie dodawaj oleju do potraw i nie smaż ich na grillu ani w piekarniku.

(Siema)

Polecamy tę wiadomość

READ  Poznaj 5 powodów, dla których spada Wi-Fi i co zrobić, aby ich uniknąć - Enseñame de Ciencia