24 marca, 2023

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Czy uda ci się znaleźć słowo „ALZHEIMER” w wizualnej układance? Masz mniej niż 7 sekund – opowiedz mi o nauce

the Puzzle Gry wizualne, logiczne lub matematyczne, a także gry planszowe mogą pomóc Ci poprawić zdrowie psychiczne i zapobiec wystąpieniu chorób neurodegeneracyjnych, takich jak choroba Alzheimera.Dziś jest Światowy Dzień Choroby Alzheimera i staramy się pomóc Ci, abyś mógł mieć zdrowy mózg .

Puzzle są uznawane na całym świecie za świetną rozrywkę, są nie tylko formą rozrywki, ale także edukacją i rehabilitacją, istnieją puzzle wizualne, które pomagają zapobiegać spadkowi funkcji poznawczych, który jest widoczny wraz z wiekiem, jednak niektóre puzzle lub gry są w stanie zapobiec przedwczesnemu pojawieniu się.

Jeśli chcesz zachować zdrowy i sprawny mózg, powinieneś brać udział w jak największej liczbie zagadek wizualnych, w ten sposób możesz stymulować i doskonalić niektóre umiejętności poznawcze, takie jak percepcja, uwaga, koncentracja, analiza, zatrzymywanie informacji i pamięć.

Znajdź słowo „ALZHEIMER” w 7 sekund

zdjęcie: Fajny nauczyciel

Kontynuujmy to wizualne wyzwanie, zanim ujawnimy rozwiązanie, szybko dowiadujemy się o jednej z najbardziej przerażających chorób neurodegeneracyjnych, korzystających ze Światowego Dnia Alzheimera.

On choroba Alzheimera Jest to postępujące zaburzenie neurologiczne, które powoduje degradację komórek nerwowych, powodując utratę pamięci, dezorientację i upośledzenie umysłowe. Choroba ta jest spowodowana serią mutacji genetycznych na chromosomach 21, 14 i 1. Chociaż częściej występuje u osób starszych, może również pojawić się we wczesnym okresie życia.

Nadszedł jednak czas na przedstawienie rozwiązania wizualnej zagadki.

Skąd pochodzi słowo „Alzheimer”?

Spójrz na zupę alfabetu na zdjęciu Fajny nauczyciel .

zdjęcie: Fajny nauczyciel

Daj nam znać, jeśli trafiłeś w cel przed wyznaczonym czasem, chcemy wiedzieć, czy osiągnąłeś najlepszy czas wśród wszystkich internautów i udało Ci się pozycjonować jako ekspert w wyzwaniach wizualnych.

Dziel się nauką, dziel się wiedzą.

READ  Nasz układ słoneczny jest nieuporządkowany i niestabilny. Tylko jedna planeta jest kluczem do przetrwania