18 czerwca, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Czy twój nos jest duży?  Jest to cecha ewolucyjna, którą odziedziczyli po nas neandertalczycy – Enseñame de Ciencia

Czy twój nos jest duży? Jest to cecha ewolucyjna, którą odziedziczyli po nas neandertalczycy – Enseñame de Ciencia

Wszyscy ludzie różnią się pod każdym względem, od wyglądu fizycznego po osobowość, ale jedną z najbardziej zróżnicowanych cech wśród nas jest nos.Istnieje wiele form tej części naszej twarzy i jest to zjawisko uniwersalne, nie tylko w naszej okolicy. kraju, ale czy zastanawiałeś się kiedyś, skąd się biorą nasze kształty nosa?

Mówienie prawdy jest ciekawe, ale tutaj wyjaśnimy tę niewiadomą.

Wszystko pochodzi z publikacji wydanej przez jedno z najbardziej prestiżowych czasopism naukowych na świecie, Natura w biologii komunikacji.

I to właśnie naukowcy z różnych części świata zaczynają odkrywać coś, co naprawdę sprawia, że ​​zaniemówimy. To ni mniej ni więcej nowość, która dotyczy naszych przodków, ponieważ neandertalczycy przekazali nam w spadku budowę nosa.

Kiedy to czytasz, neandertalczycy, jeśli nas znasz, byli gatunkiem Homo sapiens, który istniał przez prawie 200 000 lat, a ich wyginięcie miało miejsce około 40 000 lat temu, krótko po pojawieniu się Homo sapiens.

Skoro o tym wiecie, kontynuujemy z wiadomościami. Dlatego, aby dojść do tego wniosku, który wywołał poruszenie, powiemy wam, że w tym badaniu przebadano ponad 6000 mieszkańców Ameryki Łacińskiej i wzięto pod uwagę genom skóry twarzy każdej osoby.

Jednym z najważniejszych punktów jest wg National GeographicJedną z funkcji nosa jest regulacja powietrza, którym oddychamy, utrzymując korzystne dla naszego nosa warunki temperatury i wilgotności.

Dlatego uważa się, że różne typy nosów neandertalczyków wynikały z tego, gdzie się znajdowali, ponieważ ich nosy przystosowały się do środowiska.

Uzyskano 33 regiony genomu na podstawie kształtu twarzy, a następnie 26 regionów porównano z innymi rasami (ludźmi z Afryki, Azji i Europy).

W rezultacie Amerykanie i mieszkańcy Azji Wschodniej nosili gen, który odziedziczyli neandertalczycy, co skutkowało większym nosem.

Kolejne ważne odkrycie Globalny Uniwersytet Londyński To od tych badaczy widać było DNA wielu (nie Homo sapiens) na naszej twarzy, które wpływało na nią różnymi cechami, a na kształt naszych ust miał też wpływ człowiek Denisowa. Ten ostatni jest gatunkiem, który istnieje od co najmniej 100 000 lat i chociaż bardzo niewiele wiadomo o jego wyglądzie i sposobie istnienia, wiadomo, że ma duże szczęki i nieco szerszą niż normalnie głowę.

READ  WhatsApp | Jak umieszczasz muzykę w swoich stanach | Aplikacje | Smartfony | sztuczka | 2022 | nd | nnni | gra sportowa

To wszystko brzmi bardzo interesująco, ponieważ jeśli kiedykolwiek spojrzałeś w lustro, próbując dowiedzieć się, skąd między innymi bierze się kształt twojego nosa i ust, mówimy ci, że odpowiedź leży po stronie naszych przodków.

Dziel się nauką, dziel się wiedzą.