28 maja, 2022

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Czy to prawda, że ​​Coca-Cola zawierała kokainę?

Obraz artykułu zatytułowanego Czy to prawda, że ​​Coca-Cola zawierała kokainę?

zdjęcie: Jane J. Buscar (AP)

Po zawarciu umowy wykupu na Twitterze Elon Musk zażartował w tweecie na temat takiej możliwości kup koks Aby ponownie wprowadzić kokainę do napojów gazowanych. Z 4,2 milionami polubień jest to trzeci najbardziej lubiany tweet w historii. Ale czy to, co mówi, jest prawdą?

Nie mówię o możliwości zakupu Coca-Coli przez Elona Muska. W końcu Coca-Cola to firma o wartości 286,93 miliardów dolarów, a firma Elona Muska ledwie Według magazynu Forbes jego majątek netto wynosi 246,2 miliarda dolarów. Chodzi mi o to, czy Coca-Cola naprawdę zawierała kokainę w dawnych czasach?

Odpowiedź brzmi tak, ale tylko trochę.

Coca-Cola została stworzona w 1885 roku przez farmaceutę Johna Pembertona jako bezalkoholowa wersja wina z koki, orzeźwiającego napoju dla francuskich wyższych klas, który zawiera liście koki i Bordeaux.

Oryginalna formuła Coca-Coli zawierała trzy składniki lecznicze: damiana (roślina, której przypisuje się właściwości afrodyzjakalne), orzech kola (nasiona pochodzenia tropikalnego bogate w kofeinę) oraz ekstrakt z liści koki (prekursor kokainy zwanej ekgoniną).

Nie wiemy dokładnie, ile ekgoniny było w oryginalnej Coca-Coli, ale w formule z 1902 roku na uncję napoju pozostało tylko 1/400 części.

Coca-Cola zaprzestała aspiracji medycznych w 1930 roku, kiedy społeczeństwo uświadomiło sobie, jak szkodliwa jest kokaina. ten alkaloid Prawie zniknął z napoju gazowanego i nigdy więcej go nie miał Zobaczmy.

READ  Las siete funciones de Twitter que lo acercan a ser una súper aplicación