28 października, 2021

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Czy to na nas wpłynie? NASA ostrzega przed asteroidą, która zbliży się do Ziemi w 2022 roku; Oto co wiemy

Wiadomości o zjawiskach astronomicznych są zazwyczaj bardzo atrakcyjne, ponieważ pozwalają nam cieszyć się wyjątkowymi, niesamowitymi scenami niebieskimi; Czasami jednak jest to niepokojące, zwłaszcza jeśli chodzi o zbliżanie się do asteroid, które mogą mieć wpływ na naszą planetę, jak w przypadku Asteroida 2009 JF1, dla której NASA ustaliła już datę zbliżenia się do Ziemi w 2022 roku.

Już 6 maja 2022 roku to ciało niebieskie, szacowane na 13 metrów średnicy, „oczyści” naszą planetę, ale czy może to wpłynąć na nas? Powiemy Ci, co o niej wiemy.

Polecamy: Zaćmienia i deszcze meteorów: to niesamowite zjawiska astronomiczne w październiku

To dzięki Sentry, systemowi monitorowania kolizji NASA, 6 maja 2022 r. zaobserwowano asteroidę „2009 JF1”, która stwarza niewielkie możliwości uderzenia w Ziemię, ale nie ma się czym martwić.

Czy asteroida będzie zagrożeniem dla ludzkości w 2022 roku?

W odniesieniu do asteroidy Europejska Agencja Kosmiczna (ESA) skomentowała, że ​​asteroida JF1 2009 ma prawdopodobieństwo uderzenia w Ziemię tylko 1 na 4166, a nawet gdyby do tego doszło, byłaby zbyt mała, aby spowodować znaczne szkody na naszej planecie, ponieważ w większość może się rozpaść w momencie wejścia na orbitę ziemską.

„Ta mała asteroida nie była obserwowana od czasu jej odkrycia 11 lat temu, więc niepewność jej lokalizacji jest bardzo duża” – wyjaśnia Luca Conversi z Near-Earth Object Coordination Center.

Ze swojej strony NASA wyjaśniła, że ​​według danych Systemu Strażniczego istnieje już 0,00026% szansa, że ​​asteroida w nas uderzy, dlatego uważa się ją za obiekt „bezpieczny” dla ludzkości.