2 grudnia, 2023

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Czy papież nosi nowoczesne ubrania?  „Deepfake” argentyńskiego atramentu szybko się rozprzestrzenia

Czy papież nosi nowoczesne ubrania? „Deepfake” argentyńskiego atramentu szybko się rozprzestrzenia

W sobotę rano zdjęcie tego Papież Franciszek Ma na sobie fantazyjny biały płaszcz, ale to zdjęcie jest o A.J Deepfake.

podczas Facebook I ŚwiergotNiezliczeni użytkownicy udostępnili zdjęcie, potwierdzając, że tak Biskup.

Nawet międzynarodowe media, jak np Złamane krzesłozałożyli, że zdjęcie jest oryginalne, mimo że nie udało im się znaleźć autora oryginalnego zdjęcia ani dodatkowych informacji o miejscu wykonania zdjęcia lub dniu jego wykonania.

Papież Franciszek Debwijk robi furorę

Najpierw musisz zrozumieć, czym jest plik Deepfake. Są to treści multimedialne, takie jak zdjęcia, filmy lub dźwięk, które zostały zmanipulowane lub utworzone przy użyciu sztucznej inteligencji.

Zwykle wykorzystuje się twarz osoby, która jest następnie „nakładana” na fotografię, wideo lub obraz.

Zdjęcie papieża Franciszka w fantazyjnym płaszczu robi furorę. Jednak jest to Deepfake.

Należy zauważyć, że te Deepfake Zwykle są tak dobrze zrobione, że czasami udaje im się oszukać ludzkie oko.

Jednak po szczegółowym sprawdzeniu okazało się, że kilka szczegółów na obrazie, które pokazują ten obraz, jest fałszywych.

Możesz być zainteresowany: Ujawniają, że hakerzy atakują Izbę Reprezentantów 19 razy dziennie

Pierwszy znajduje się na prawo od papieża Franciszka. na obrazie Papież Pokazuje o jeden palec mniej, a także zniekształcenia ostrości w tej części.

$!  Dysforię można zobaczyć w jego prawej ręce.  Wydaje się, że ma o jeden palec mniej.

Dysforię można zobaczyć w jego prawej ręce. Wydaje się, że ma o jeden palec mniej.

Drugi szczegół znajduje się po prawej stronie twarzy papieża. W tym obszarze można zobaczyć serię zniekształceń, podobnych efektów lub poprawek z innego obrazu.

Na zdjęciu zniekształcenie między głową papieża Franciszka a kołnierzem jego płaszcza.  Ten szczegół pojawia się po zastosowaniu efektu Wydawca w celu ukrycia grupowania

Na zdjęciu zniekształcenie między głową papieża Franciszka a kołnierzem jego płaszcza. Ten szczegół pojawia się po zastosowaniu efektu Wydawca w celu ukrycia grupowania

Niebezpieczeństwo sztucznej inteligencji i brak równowagi w sieciach społecznościowych

READ  Odkryj najlepszy olej do smażenia potraw w Twojej kuchni

Choć zdjęcie wywołało pozytywne reakcje wśród katolików i użytkowników portali społecznościowych, to tło jest niepokojące.

Obraz nie został przekształcony lub po prostu stworzony z pewną starannością. Jak również zniekształcenie rzeczywistości, które się pojawia.

Możesz być zainteresowany: Najczęstsze oszustwa AI według ChatGPT

Co to może spowodować? Tym razem zdjęcie wzbudziło ciekawość, ale może też wywołać falę fake newsów, opartych na Deepfake.

Hiszpański dziennikarz ral cytrynowyWielokrotnie wskazywał na grożące mu niebezpieczeństwo Deepfake Jeśli chodzi o bezpieczeństwo i demokrację, biorąc pod uwagę, jak wirusowe jest w sieciach społecznościowych i jak trudno je wykryć.

Jak je wykrywamy?

Wraz z postępem i ewolucją technologii coraz trudniej jest wykryć, co jest prawdziwe, a co nie. Awangarda Oferuje kilka funkcji, które mogą pomóc w odkryciu pliku Deepfake.

Ważne jest, aby dowiedzieć się, jak często litera miga. W tym celu powinieneś wiedzieć, że ludzie mrugają raz na dwie do ośmiu sekund, a każde mrugnięcie trwa od 1 do 4 dziesiątych sekundy. Obecnie algorytm odpowiedzialny za ich przenoszenie
Deepfake Nie możesz mrugać w tym samym tempie.

Zarówno w przypadku wideo, jak i fotografii należy szukać drobnych niekonsekwencji tła za postacią, nagłych zmian w jej wyrazie twarzy, a nawet nieprawidłowości w obrębie dłoni, uszu czy włosów.