21 lipca, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Czy należysz do osób, które codziennie kąpią się?  Nauka pokazuje, że może to nie być najlepsza opcja.  – Naucz mnie o nauce

Czy należysz do osób, które codziennie kąpią się? Nauka pokazuje, że może to nie być najlepsza opcja. – Naucz mnie o nauce


Są ludzie, którzy bardzo martwią się o swoją higienę i nawet biorą prysznic dwa razy dziennie; Jeden rano i jeden przed snem.

Ale jak korzystna jest ta częsta praktyka dla organizmu? Utrzymamy się w czystości, ale… co z naszą skórą? Zobaczmy, co mówi nam nauka.

Optymalna częstotliwość kąpieli może się różnić w zależności od indywidualnych czynników, takich jak aktywność fizyczna, pogoda i osobiste preferencje. Jednak nauka dostarczyła pewnych ogólnych wskazówek dotyczących zalecanej częstotliwości kąpieli. Wcześniej należy zauważyć, że te informacje są oparte na ogólnych badaniach i zaleceniach, ale mogą nie dotyczyć wszystkich we wszystkich sytuacjach.

Po pierwsze, Amerykańska Akademia Dermatologii (AAD) sugeruje, że większość ludzi może skorzystać z codziennego prysznica lub kąpieli. Codzienny prysznic może pomóc usunąć nagromadzony pot, olej i brud ze skóry, co może zapobiec problemom, takim jak trądzik i infekcje skóry.

Jednak AAD zauważa również, że nadmierne używanie gorącej wody i mydła może pozbawić skórę jej naturalnych olejków, co może prowadzić do wysuszenia i problemów skórnych. Dlatego ważne jest, aby znaleźć równowagę i unikać bardzo gorących pryszniców lub używania zbyt dużej ilości mydła.

Badanie opublikowane w Journal of Dermatological Sciences w 2006 roku dotyczyło wpływu kąpieli na nawilżenie skóry. Naukowcy doszli do wniosku, że krótkie, letnie kąpiele zamiast długich, gorących mogą pomóc w utrzymaniu odpowiedniego nawilżenia skóry.

Ponadto istnieją badania pokazujące, że osoby z pewnymi chorobami skóry, takimi jak zapalenie skóry lub sucha skóra, mogą odnieść korzyści z rzadszego brania prysznica, używania łagodnych produktów i unikania gorącej wody.

Na przykład brytyjskie National Eczema Society zaleca rzadsze branie prysznica, najlepiej co drugi dzień, aby zapobiec nadmiernemu wysuszeniu skóry.

Wreszcie nikt studia Z Uniwersytetu Harvarda zwraca uwagę, że codzienne branie prysznica nie przynosi tak wielu korzyści, jak mu się wydaje. W swoich badaniach doszli do wniosku, że codzienny prysznic może:

READ  Kim jest sześciu Latynosów wymienionych na liście 100 najbardziej wpływowych osób World of Time?

Wpływa na równowagę bakterii na skórze.

Intensywne nawilżanie i nadmierne używanie mydła sprawia, że ​​skóra staje się bardziej sucha, łatwiej o podrażnienia, a także częstsze infekcje skórne.

– I najważniejsze odkrycie: nasz organizm potrzebuje pewnego stopnia zabrudzeń, który stymuluje nasz układ odpornościowy do tworzenia przeciwciał chroniących naszą skórę.

Krótko mówiąc, nauka sugeruje, że codzienne branie prysznica może być korzystne dla większości ludzi, ale ważne jest, aby wziąć pod uwagę indywidualne czynniki, takie jak rodzaj skóry i środowisko. Utrzymywanie ciepłej wody i unikanie nadmiernego używania mydła może pomóc w utrzymaniu zdrowej skóry. Jeśli masz jakieś szczególne obawy dotyczące swojej skóry, dobrze jest skonsultować się z dermatologiem w celu uzyskania spersonalizowanych zaleceń.

Dziel się nauką, dziel się wiedzą.