28 maja, 2022

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Czy medycyna przeciwko cenom pociesza kieszenie Meksykanów?

Prezydent Andres Manuel Lopez Obrador i sekretarz skarbu Rogelio Ramirez de la O, w środę podczas porannej konferencji w Pałacu Narodowym, przedstawili plan Walka z inflacją i rosnącymi cenami w Meksyku.

Plan składa się z Zwiększenie produkcji zbóż, takich jak kukurydza, fasola i ryż Poprzez programy „Vow to Life” i „Produkcja dla dobrego samopoczucia”; Oprócz udzielania wsparcia w dystrybucji nawozów do 9 stanów RP. Działanie to ma na celu zwiększenie produkcji nawet o 2 mln ton.

Strategia jest przeznaczona dla następne sześć miesięcy. W późniejszym czasie zostaną dodane inne schematy i zostaną zaplanowane inne działania.

W rozmowie z Aristegui Noticias Fabian Ghirardelli, dyrektor regionalny Kantar Worldpanel w Meksyku, świętował wysiłki rządu w obliczu rosnącej inflacji, biorąc pod uwagę, że Planem będzie powstrzymywanie, ale nie rozwiąże problemu, ponieważ jest to inicjatywa, która odniesie sukces w krótkim okresie.

Zdjęcie: quartoscuro

„Myślę, że stoi za tym duch, który wydaje mi się słuszny, a to jest zrozumienie, że tak jest… Jest to wspólny wysiłek sektora prywatnego i publicznego. ze względu na swój rozmiar. Krótko mówiąc, uważam, że lepiej coś zrobić, niż coś zrobić i to w kontekście krótkoterminowym.

Ghirardelli ostrzega jednak, że gdy punkt spotkania między podażą a popytem zostanie zmieniony lub zmanipulowany, pojawia się nienormalny efekt uboczny na rynku.

Historia i teoria ekonomii mówią nam: kiedy zmieniamy tę „magiczną rękę”, która reguluje podaż i popyt, a tym samym ustala ceny, Kończy się to pewnymi zmianami i okazjonalnymi problemami Ekonomia w inny sposób.

Wśród przedstawionych strategii rząd ogłosił akceptację kilku „dobrowolnych” firm. Utrzymuj ceny swoich produktów i usług. Na przykład Telmex nie podniesie cen swoich telefonów, a Grupo Bimbo utrzyma ceny swojego wspaniałego białego chleba.

W związku z tym dyrektor krajowy Kantar Worldpanel w Meksyku wyjaśnia, że ​​ten środek zostanie osiągnięty tylko przez duże firmy, ponieważ mają do tego większy kapitał finansowy; Podczas gdy średnie lub małe firmy nie będą mogły dołączyć do strategii w ten sposób Skuteczność planu nie przyniesie większego efektu.

READ  Jak wiarygodne są szybkie testy COVID-19 do wykrywania Omicron?