18 czerwca, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Czy masz wysokie ciśnienie krwi? Korzyści z włączenia jogurtu do diety

ten Jogurt To wszechobecny przedmiot w wielu domach. Rozumie się, że jogurt Koagulowany produkt mleczny Otrzymywany jest w drodze fermentacji mlekowej, m.in. z mleka pasteryzowanego, pasteryzowanego całkowicie lub częściowo odtłuszczonego.

Ogólnie rzecz biorąc, skład odżywczy jogurtu jest bardzo podobny do tego z mlekoz którego pochodzi. Istnieje jednak różnica dotycząca obecności laktozy, ponieważ cukier ten występuje w jogurcie w śladowych ilościach. Według Hiszpańskiej Federacji Żywienia (FEN) jest to ważny czynnik dla populacji z Nietolerancja laktozy, ze względu na niską zawartość tego produktu w jogurcie, są dość skłonni tolerować spożywanie tych produktów.

Kolejny argument przemawiający za tym pokarmem: spożycie jogurtu stanowi odpowiednio 18% i 30% zalecanej ilości jogurtu. Wapń i fosfor Dla rozważanej populacji.

Korzystny dla wysokiego ciśnienia krwi u osób starszych

Oprócz wartości odżywczych wiemy teraz, że spożywanie jogurtu może pomóc w zmniejszeniu ciśnienie krwi u osób starszych Na podwyższonych poziomach, zgodnie z nowym badaniem prowadzonym przez międzynarodowy zespół, w tym naukowców z University of Maine.

Badanie opublikowane w Międzynarodowy Magazyn Mleczarski, jest nowym odkryciem w badaniu podłużnym Maine-Syracuse (MSLS).

Badacze wyszli z hipotezy, że: Choroba sercowo-naczyniowa Są główną przyczyną śmierci, a wysokie ciśnienie krwi jest dla nich głównym czynnikiem ryzyka. W tym sensie dieta zawsze była narzędziem obniżania ciśnienia krwi.

od 60 lat

Zespół MSLS zbadał związek między spożyciem jogurtu a ciśnieniem krwi u osób starszych z wysokim ciśnieniem krwi i bez niego. Naukowcy przeanalizowali dane przekrojowe od 915 osób dorosłych w średnim wieku 62 lata. Około 62% próbki miało nadciśnienie zdefiniowane jako 140/90 mmHg.

Analizy statystyczne wykazały niewielkie, ale statystycznie istotne spadki ciśnienie skurczowe Wśród osób z wysokim ciśnieniem krwi, które jadły jogurt. W przeciwieństwie do tego, nie było poprawy związanej z jedzeniem jogurtu u osób z prawidłowym ciśnieniem krwi.

READ  Jakie kraje nałożyły sankcje na Rosję po inwazji na Ukrainę?

Wyniki przed i po dostosowaniu do mylenia wielu innych zmiennych, o których wiadomo, że wpływają na ciśnienie krwi, takich jak ciśnienie krwi. wiekpłeć, edukacja, cukrzyca, wskaźnik masy ciała, cholesterol, poziomy cukru we krwi, Uprawiać sport i inne zmienne żywieniowe.

Spożycie produktów mlecznych

Już w poprzednich pracach badaczy MSLS zauważono pozytywny związek między dietą śródziemnomorską a lepszymi funkcjami poznawczymi oraz między innymi produktami mlecznymi i niższym ciśnieniem krwi u osób bez historii infekcji. atak mózgu i choroby nerek.


Przeczytaj także

Tworzenie filmów


Przeczytaj także

Judith Vives

Figi są pyszne w sałatkach


Przeczytaj także

Tworzenie filmów

Poziomy