1 października, 2022

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Czy masz tę bliznę na ramieniu? Możesz być odporny na ospę małp

Czy masz ślad lub bliznę na ramieniu? Według niektórych ekspertów Możesz być odporny na małpia ospa Z jednego prostego powodu.

Według uczonych Osoby z blizną na ramieniu oni mogą być Odporny na ospę małp Ponieważ są śladami szczepionki, która została zastosowana przed 1990 rokiem w kilku krajach.

Ospa małp nie jest chorobą, która pojawiła się niedawno, a naukowcy i eksperci wcześniej to wskazywali Od 1958 wiadomo, że istnieje w Afryce.

Obecna szczepionka przeciwko ospie może być użyteczna przeciwko wariant małpiej ospy wpływ na wiele części świata.

Dlaczego szczepionka na ospę pozostawia ślad?

jeśli posiadasz blizna na ramieniu Może to być spowodowane szczepionką przeciwko ospie.

Dawkowanie przeciwko tej chorobie Używa rozwidlonej igłyTo jest przyczyną dziwnej blizny na ramieniu i nie wszyscy na nią cierpią, ponieważ ospa jest obecnie uważana za chorobę, która została wyeliminowana.

W latach 70. ten rodzaj blizny po szczepionce był bardzo powszechny, a dziś do podawania szczepionki nie używa się już rozwidlonej igły, a blizna nie jest już obecna.

Jakie metody leczenia są dostępne dla małpiej ospy?

Podczas gdy eksperci twierdzą, że małpi ospa nie jest śmiertelną chorobą, Zdjęcia i filmy pacjentów i wybitnych pryszczy Wyszli więcej niż jeden niespokojny.

Jak już powiedzieliśmy, obecnie szacuje się, że tradycyjna szczepionka przeciw ospie jest skuteczna, chociaż niektóre badania nie są dostępne.

W zasadzie szczepionka jest jak każda inna i jest podawana przez wstrzyknięcie śródskórne.

Zdjęcie: Reuters

ostatnio w Stanach Zjednoczonych . zatwierdzony Szczepionka JYNNEOS przeciwko małpiej ospie.

geniuszZmodyfikowana szczepionka Ankara Vaccine (MVA) została zatwierdzona w 2019 roku w celu zapobiegania ospie prawdziwej i małpiej ospie u dorosłych w wieku 18 lat i starszych, u których stwierdzono zwiększone ryzyko zakażenia ospą prawdziwą lub małpią.

READ  Zdjęcia: Jak wygląda słońce z każdej planety

Osoby, które otrzymały szczepionkę śródskórną, otrzymały mniejszą objętość (jedna piąta) niż osoby, które otrzymały szczepionkę podskórną.

chochlik