1 czerwca, 2023

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Czy Lana zainwestowała w Cetes? Sprawdź to

napisałem w pieniądze On

program ratunek I inwestycjaI Siedzenia Directo, wprowadzone przez rząd federalny dekadę temu, umożliwia dostęp do wysoce konkurencyjnych stóp procentowych w Stanach Zjednoczonych pieniądze Każda osoba fizyczna może kupować i sprzedawać rządowe papiery wartościowe. Wymagane ilości są dostępne, a platforma technologiczna jest bardzo wydajna.

Jednak stopa zwrotu z rządowych papierów wartościowych (premia, jaką posiadacz otrzymuje za pożyczanie rządowi federalnemu) zmienia się każdego dnia. Są okresy, kiedy notowana cena może zrekompensować straty spowodowane inflacją i inne, kiedy tego nie robi.

Chociaż istnieje wiele czynników, które mogą wpływać na wyniki rządowych papierów wartościowych, takich jak stopy procentowe, inflacja ekonomiczna I wzrost gospodarczy, najważniejsza jest stopa referencyjna Banku Meksyku. Podana cena jest ceną, którą pobierają Bank centralny Aby zapewnić płynność systemowi finansowemu.

Stopa ta jest głównym narzędziem walki z inflacją, a jej poziom powinien być wyższy niż Twoja stopa inflacji 3%. banksyk.

Co to jest Siedzenia?

the Federalne certyfikaty skarbowe (CET) Jest to giełdowy instrument dłużny emitowany przez rząd federalny. Są to weksle własne, na które rząd musi przez określony czas zbierać pieniądze, które przynoszą zwrot tym, którzy w nie inwestują, dlatego planując pomnażanie oszczędności należy pamiętać, że choć jest to jeden z instrumentów finansowych o mniejszej ryzyko w Meksyku, to zwykle Jego zwrot jest niższy niż w przypadku innych formuł inwestycyjnych.

Jedną z cech tego narzędzia jest to, że data wygaśnięcia musi pokrywać się z roboczym czwartkiem lub innym dniem, który go zastępuje, jeśli nie działa. Obecnie przedstawia się je w ujęciu 28 i 91 dni, a także w ujęciu około sześciu miesięcy i roku.

niska wydajność

Zgodnie z postem przed ekspansjaplony Siedzenia I spadły drugi tydzień z rzędu, spodziewając się, że ostateczna stopa procentowa pozostanie na poziomie 11,25%, ponieważ w najbliższy czwartek Banxico nie dokona dostosowań w polityce pieniężnej.

READ  Alert o usterkach w samochodach Chevrolet, Volkswagen i Tesla

„Odczyt aukcyjny z tego tygodnia wskazuje, że rynek już wyklucza, że ​​Banco de México wstrzyma czwartkowy cykl podwyżek stóp referencyjnych w swoim ogłoszeniu dotyczącym polityki pieniężnej”, powiedział Intercam w raporcie.

Biorąc pod uwagę pozytywne oznaki ogólnego spadku i inflacji bazowej, „nie byłoby zaskoczeniem, gdybyśmy rozważyli możliwość niepodwyższenia stopy”, ostrzegła niedawno prezes Banco de México (Banxico), Victoria Rodríguez Ceja.

Sprawdź wydajność Cetes

Miesięczny zwrot Cetes wyniósł 11,25%, po trzech miesiącach 11,46%, po pół roku 11,57%, a po roku 11,5%.

Ministerstwo Finansów i Kredytu Publicznego, za pośrednictwem Banco de México, jako agent fiskalny rządu federalnego, ogłasza wyniki aukcji rządowych papierów wartościowych w tygodniu: 20/23