9 lutego, 2023

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Cztery samoloty chińskich sił powietrznych wlatują do Tajwanu wśród plotek o wizycie Nancy Pelosi na wyspie

Cztery samoloty weszły do ​​chińskich sił powietrznych Obszar Identyfikacji Obrony Powietrznej TajwanMinisterstwo Obrony kraju poinformowało.

Według informacji opublikowanych na stronie internetowej wydziału jest ich cztery myśliwiec PLA J-16, Widziano go na południowym zachodzie tego obszaru.

W związku z tym Ministerstwo wskazało, że jego Siły Powietrzne Powietrzne siły patrolowe zostaną wysłane, aby „reagować, dostarczać paczki i monitorować pociski przeciwlotnicze”.

Wzdłuż tych samych linii, Samoloty CAP zostały przydzielone, srozwinięty Systemy rakietowe Monitorowanie aktywności obrony powietrznej i Wydali alarmy radiowe.

Przylot tych samolotów odbywa się wśród plotek o wizycie prezydenta Izby Reprezentantów USA, Nancy HerzJa na wyspę mimo ostrzeżeń z Chin.

Pelosi rozpoczęło się w poniedziałek W Singapurze wycieczka po Azji Który będzie uważnie obserwowany, ponieważ Chiny ostrzegają, że ich wojsko nie będzie stać bezczynnie, jeśli odwiedzi Tajwan, który Pekin rości sobie prawo do suwerenności.

Wśród spekulacji na temat tego, czy zatrzyma się na Tajwanie, biuro Pelosi ogłosiło w niedzielę, że poprowadzi delegację Kongresu USA do regionu, która będzie obejmować Wizyty w Singapurze, Malezji, Korei Południowej i Japonii. Touyan nie został wspomniany.

Później, według serii CNN, dwóch wyższych urzędników z Tajwanu i Stanów Zjednoczonych, potwierdziło wizytę Pelosi, Co jeszcze nie zostało zaplanowane jako część trasy, która została opublikowana w zeszły weekend. on jest Będzie to pierwszy od 25 lat.

Z kolei rzecznik chińskiego ministerstwa spraw zagranicznych Zhao Lijian powiedział, że byłoby „rażącą ingerencją w wewnętrzne sprawy Chin”, gdyby Pelosi odwiedził Tajwan, ostrzegając, że spowoduje to „niezwykle poważne wydarzenia i konsekwencje”, donosi Reuters.

Jeszcze raz chcielibyśmy powiedzieć Stanom Zjednoczonym, że Chiny czekają na Chińską Armię Ludowo-Wyzwoleńczą Nie będziesz siedzieć bezczynnie Zhao powiedział na codziennym briefingu, że Chiny przyjmą stanowcze reakcje i silne środki zaradcze w celu obrony swojej suwerenności i integralności terytorialnej.

Chiny uważają wizyty przedstawicieli USA na Tajwanie za Zachęcający znak dla freelancerów Wyspa. Waszyngton nie utrzymuje formalnych stosunków dyplomatycznych z Tajwanem, ale prawo ma zapewnić wyspie środki do obrony.

READ  Most zwodzony w Belgii otwiera się z samochodem na szczycie

Wizyta Pelosi, druga w rankingu amerykańskiej prezydencji – po wiceprezydencie Kamali Harris – i wieloletniej krytyce Chin, będzie miała miejsce na tle pogarszających się stosunków między Waszyngtonem a Pekinem. Republikanin Newt Gingrich był ostatnim przewodniczącym Izby Reprezentantów, który odwiedził Tajwan w 1997 roku.

Reuters Poinformowano, że podczas rozmowy telefonicznej w zeszły czwartek prezydent Chin Xi Jinping ostrzegł przed tym swojego amerykańskiego odpowiednika, Joe Bidena. Waszyngton powinien trzymać się zasady jednych Chin i „ten, kto bawi się ogniem, zginie za to”.

Biden coś powiedział Polityka USA wobec Tajwanu nie uległa zmianie I że Waszyngton zdecydowanie sprzeciwia się jednostronnym wysiłkom zmierzającym do zmiany „status quo” lub podważenia pokoju i stabilności w Cieśninie Tajwańskiej.

według ReutersW poniedziałek premier Tajwanu Su Tsengchang nie odpowiedział bezpośrednio na pytanie, czy Pelosi złoży wizytę w czwartek, jak spekulują krajowe media.

Powiedział dziennikarzom w Tajpej, że zawsze serdecznie witamy wizyty wybitnych gości zagranicznych w naszym kraju.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych tego kraju poinformowało, że Pelosi i jej otoczenie spotkali się w poniedziałek z premierem Singapuru Lee Hsien Loongiem, aby omówić stosunki między Singapurem, wojną na Ukrainie i zmianami klimatycznymi.

„Premier Lee podkreślił znaczenie stabilnych stosunków amerykańsko-chińskich dla regionalnego pokoju i bezpieczeństwa” – powiedział.

Pekin uważa Tajwan za część swojego terytorium i nigdy nie zrezygnował z użycia siły, aby przejąć kontrolę nad wyspą. Tajwan odrzuca roszczenia Chin do suwerenności i twierdzi, że tylko jego naród może decydować o przyszłości wyspy.

Azjatycka trasa Pelosi przypada na politycznie wrażliwy czas dla chińskich i amerykańskich przywódców.

Oczekuje się, że Xi wygra bezprecedensową trzecią kadencję jeszcze w tym roku na nadchodzącym Kongresie Partii Komunistycznej, który odbywa się co pięć lat. W Stanach Zjednoczonych Partia Demokratyczna prezydenta Joe Bidena stoi w obliczu trudnej walki o utrzymanie kontroli w Izbie Reprezentantów w listopadowych wyborach śródokresowych.

READ  Podsumowanie wiadomości o wojnie rosyjskiej na Ukrainie 8 kwietnia

W ubiegłą środę Biden powiedział dziennikarzom, że wierzy w to Wizyta Pelosi na Tajwanie „nie jest w tej chwili dobrym pomysłem”.

(Z informacjami z Reuters i Wiadomości Aristegui)