26 maja, 2022

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Cyberataki wymierzone w graczy w internetowym turnieju Minecraft powodują, że kraj jest offline

Wysłano:

25 i 2022 01:27 GMT

Turniej został zorganizowany i transmitowany na Twitchu, aby dać zwycięzcy torebkę o wartości 100 000 $.

Telecom Andorra, jedyny dostawca usług internetowych w tym kraju, padł w piątek i sobotę ofiarą serii cyberataków, w wyniku których księstwo europejskie czasami pozostawało bez połączenia sieciowego. Według firmy ataki te miały na celu wyrządzenie krzywdy uczestnikom międzynarodowego turnieju gier wideo Minecraft, który został nagrodzony 100 000 $i Mówi lokalne media.

Jak się okazało, ataki, które pozostawiły pewien sektor księstwa bez Internetu, miały na celu wpłynąć na wydarzenie Organizator W transmisji na Twitchu 150 graczy z Hiszpanii, Ameryki Łacińskiej i Andory rywalizuje w turnieju Minecraft o tematyce „Squid Game”.

Według doniesień, w dniach turnieju, który odbył się w piątek i sobotę, firma została poddana dwóm atakom typu odmowa usługi (DDoS), które spowodowały problemy z łącznością graczy z Andory, co spowodowało wykluczenie wielu uczestników.

Firma stwierdziła, że ​​ataki te polegają na wysyłaniu dużej ilości niechcianego ruchu danych na serwery w celu ich nasycenia i uniemożliwienia użytkownikom dostępu do sieci.

„Informujemy, że Internet cierpi z powodu ataku typu Denial of Service (DDoS). W rezultacie niektórzy użytkownicy mogą mieć trudności z przeglądaniem Internetu. Łagodzimy to” wzmiankowany Firma za pośrednictwem Twittera wkrótce po tym, jak została zaatakowana.

Rzecznik Andorra Telecom, Carles Casadevall, wyjaśnił, że „atak był wymierzony w YouTuberów mieszkających w tym kraju i był najbardziej zaciekły w historii sieci Andorra”. Podkreślił również, że skutki zostały szybko złagodzone dzięki specjalnym osłonom, jakie serwery firmy miały do ​​tego typu ataków.

Jeśli Ci się spodoba, podziel się nim ze znajomymi!