27 października, 2021

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

COVID znika … i upokarza Stany Zjednoczone – El Financiero

Przez większość pandemii kilka miejsc w Azji i Pacyfiku zmniejszyło liczbę infekcji do zera, stając się schronieniem wolnym od wirusów w świecie zniszczonym przez patogen. Teraz, wraz z pojawieniem się zmiennej delta i rozprzestrzenianiem się szczepionek, tylko jedna osoba stoi na stanowisku, że dąży do wyeliminowania COVID-19: Chiny.

Gdy Nowa Zelandia przygotowuje się do odejścia od swojej strategii zerowej tolerancji, izolacja Chin jest kompletna, co podnosi stawkę o to, jak długo mogą trzymać się reguł gry, które wymagają zamkniętych granic, nagłych zamknięć i częstych zakłóceń w działalności społecznej i gospodarczej.

Jeden po drugim lokalizacje COVID Zero, takie jak Singapur i Australia, zdecydowały, że takie podejście jest niezrównoważone, i zamiast tego zwróciły się w kierunku szczepień, aby chronić ludzi przed poważnymi chorobami i śmiercią, jednocześnie zmniejszając próby kontrolowania choroby.


Wręcz przeciwnie, wydaje się, że determinacja Chin, aby wyeliminować wszystkie infekcje, wzmocniła się, mimo że 75% ich ogromnej populacji zostało w pełni zaszczepionych. Kraj ma teraz do czynienia z czwartą epidemią delty w ciągu dwóch miesięcy, a w tym tygodniu hrabstwo w zachodniej prowincji Xinjiang zapobiegło dwóm bezobjawowym infekcjom w okresie szczytu turystyki.

Chiński region Hongkongu, który do tej pory unikał lokalnej transmisji delta, dał jasno do zrozumienia, że ​​jego status jako globalnego centrum finansowego jest mniej ważny niż relacje z kontynentem i wspólny cel eliminacji delty.

Zadanie prawdopodobnie stanie się trudniejsze w miarę ustępowania chłodów i warunków, w których wirus lepiej się rozprzestrzenia. Za trzy miesiące Pekin będzie gospodarzem Zimowych Igrzysk Olimpijskich, witając tysiące sportowców z całego świata.

„W średnim i długim okresie COVID Zero jest niezrównoważony” – powiedział Peter Collignon, lekarz chorób zakaźnych i profesor w Australian National University School of Medicine. Wariant delta pokazuje, że jest to prawie niemożliwe. Trudno sobie wyobrazić, jak Chiny mogą osiągnąć zerową liczbę przypadków koronawirusa tej zimy”.

READ  Lawa z wulkanu La Palma w Hiszpanii dociera do morza

Jednak sytuacja stała się powodem politycznej dumy Chin, a władze zachwalają sukces w powstrzymaniu wirusa jako ideologiczne i moralne zwycięstwo nad Stanami Zjednoczonymi i innymi krajami, które teraz traktują go jako epidemię.

Teraz pytanie brzmi, jak będzie wyglądać chińska strategia wyjścia. Este zgłosiła dwa nowe lokalne przypadki 5 października, po jednym w każdym z dwóch wybuchów, w Harbin i Xinjian, z których oba są obecnie w toku.

Gazeta donosiła, że ​​podczas ostatniej epidemii w Xinjiangu dziesiątki tysięcy mieszkańców zostało prześwietlonych, podczas gdy miasto Yining wstrzymało wszystkie pociągi i loty oraz zamknęło lokalne drogi.

Dwie zarażone osoby znaleziono 3 października w mieście Horgos, które graniczy z Kazachstanem. Chociaż przebadano 38 376 mieszkańców, ich wynik był negatywny, a dwa początkowe przypadki były bezobjawowe. Podczas gdy wszystkim turystom w hrabstwie, w którym znajduje się Horgos, Yili zabroniono powrotu do swoich domów i poproszono ich o pozostanie w domu do odwołania. Pekiński Dziennik Młodzieży poinformował, że władze lokalne regulują dla nich żywność i mieszkania.

Eksperci ds. zdrowia publicznego powiedzieli, że sporadyczne przebudzenia raczej się nie zatrzymają. Ale autorytarny rząd Chin zawsze był w stanie dokonywać wyczynów, które przekraczały wyobraźnię większości innych krajów.

„Rodzaj amplitudy i stopnia kontroli, jaki mogą sprawować, jest fantastyczny” – powiedział Michael Baker, profesor w Departamencie Zdrowia Publicznego na Uniwersytecie Otago w Wellington, który jest częścią grupy doradczej ds. COVID-19 rządu Nowej Zelandii. . “Wykracza poza to, co możemy zrobić, nie tylko z punktu widzenia zasobów, ale także poprzez licencje społeczne, które mają rządy. Nie możemy sprawować kontroli, jaką mogą sprawować Chiny, nawet w dobrym celu, jakim jest zarządzanie epidemią. “

Urzędnicy w Chinach powiedzieli, że nie będą trzymać się COVID Zero na zawsze, chociaż rozważą zmianę tylko wtedy, gdy podejście przestanie działać lub gdy koszty będą zbyt wysokie, dla których standardy nie zostały ogłoszone. Władze miast są proszone o utworzenie wyspecjalizowanych obiektów kwarantanny, które mogą pomieścić tysiące przybyszów z zagranicy do końca października, co wskazuje, że uciążliwe ograniczenia w podróżowaniu prawdopodobnie nie zostaną złagodzone w najbliższym czasie.

READ  To nowy dom, który Luisio Comónica kupił w Wenezueli

Niezależnie od tolerancji Chin na to podejście, niektórzy eksperci twierdzą, że schronienia wolne od COVID mogą powracać. Rządy takie jak Nowa Zelandia mogą ożywić cel, o ile dostępne będą nowe opcje medyczne.

„Być może osiągnęliśmy granicę tego, co możemy zrobić za pomocą naszych obecnych narzędzi, aby wyeliminować transmisję”, powiedział Baker, który uważa, że ​​strategia COVID Zero pozostaje na stole. „Może się okazać, że następna generacja szczepionek lub leków przeciwwirusowych na COVID jest tak skuteczna, że ​​może bardzo skutecznie zabić wirusa”.