9 lutego, 2023

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Covid w Jalisco: Uwaga! Zachorowań na koronawirusa przybywa i tak to się teraz przedstawia


Ze względu na niskie temperatury związane z nadchodzącą zimą, W Jalisco nastąpił wzrost zakażeń COVID-19 i inne infekcje dróg oddechowych, potwierdził Sekretariat Zdrowia Jalisco (SSJ).

Więc powtórzyłem agencję Znaczenie pójścia do lekarza w celu zdiagnozowania choroby w odpowiednim czasie i pozostawanie w domu w celu wyzdrowienia, a także przestrzeganie środków, takich jak używanie masek na twarz i częste mycie rąk.

Mimo wzrostu zachorowań na koronawirusa SSJ zwróciło na to uwagę Zdjęcia choroby są jaśniejsze Dzięki poziomowi szczepień w kraju.

„W ciągu ostatnich tygodni nastąpił wzrost liczby przypadków COVID-19 w Jalisco, Ludzie, u których w większości rozwija się łagodna postać choroby Oraz tych, którzy są zachęcani do leczenia w domu i stosowania środków ochronnych, aby przerwać łańcuch infekcji i nie przekazywać wirusa członkom rodziny i osobom w ich otoczeniu.

Według nadzoru epidemiologicznego agencji, liczba przyjęć do szpitali utrzymuje się na niskim poziomie, Z mniej niż 10 pacjentami hospitalizowanymi w całym stanie, pod koniec 3 grudnia. Ponadto w minionym tygodniu (od 27 listopada do 3 grudnia) nie odnotowano żadnych zgonów z powodu SARS-CoV-2.

Szczepionka na COVID, klucz

Szczepionka na koronawirusa jest doskonałym narzędziem, które chroni populację. w Jalisku 82 procent dorosłej populacji ma pełny kalendarz szczepień.

Od 5 do 9 grudnia otwarte są również dni szczepień Z pierwszą i drugą dawką dostępną dla dziewcząt i chłopców w wieku od pięciu do jedenastu lat, w 21 ośrodkach zdrowia w obszarze metropolitalnym Guadalajara (AMG) i W 43 ośrodkach zdrowia w innych gminach w kraju. Przyjeżdżaj tylko w godzinach pracy. Nie jest wymagane żadne spotkanie.

W tym tygodniu specjalne brygady objeżdżają społeczności w Region Wiexrica, na północ od stanu, Stosowanie odpowiednich dawek u dzieci w wieku od pięciu do jedenastu lat oraz dawek przypominających u dzieci w wieku powyżej 18 lat.

Co powinienem zabrać ze szczepionką na COVID?

w każdym razie Pełne dokumenty należy złożyć: CURP, akta federalne, oficjalna identyfikacja (dla osoby dorosłej, która musi towarzyszyć nieletniemu) oraz, jeśli dotyczy, dowód ostatniej otrzymanej dawki i wizyty z wydrukowanym kodem QR.

READ  Meksyk przechwytuje ponad 1600 migrantów w ciągu jednego dnia

w jalisku, Od 28 listopada do 2 grudnia podano dzieciom 757 szczepionek Dla tej samej liczby nieletnich. Szczepionka ta jest produkowana przez Pfizer-BioNTech Laboratories i jest jak dotąd jedyną dopuszczoną przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) dla dzieci poniżej 12 roku życia.

Adresy ośrodków zdrowia, w których będą podawane szczepionki na COVID-19, znajdują się w rozdziale gobjal.mx/VacunacionJalisco

Przypadki COVID w JALISCO

Od 27 listopada do 3 grudnia / 507 numerów

Od 20 do 26/382 przypadków

Od 13 listopada do 19/311 przypadków

Od 6 do 12/229 listopada

Wątki

Przeczytaj także

Otrzymuj najświeższe informacje na swój e-mail

Wszystko, co musisz wiedzieć, aby rozpocząć dzień

Rejestracja oznacza akceptację Regulaminu