3 lipca, 2022

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

COVID w Hiszpanii, na żywo | Czwarta dawka alternatywnej szczepionki szczepów XT… | Dzisiejsza ostatnia minuta

Wielki niemiecki wirusolog przewiduje, co wydarzy się jesienią

Drosten jest bardzo zaniepokojony tym, co dzieje się w Portugalii z tym nowym podszczepem, czyli wzrostem liczby zgonów z powodu COVID-19. „Nie ma na to jasnych wyjaśnień, ponieważ inne kraje europejskie również mają wzrost BA.5 bez wzrostu śmiertelności” – wyjaśnił.

„Za miesiąc dowiemy się, czy z nami też coś podobnego” – dodał, ponieważ dane trzeba porównać z poprzednim miesiącem, a lato charakteryzuje się dużą mobilnością krajową i międzynarodową.

Wirusolog spodziewa się „kolejnej fali przedłużonej infekcji”, która w rezultacie spowoduje dużą liczbę utraconych dni roboczych, jeśli protokoły działania nie zostaną wdrożone od teraz, zakładając dwa powody.

„Po pierwsze, jesienią większość populacji straci ochronę przed przenoszeniem, zwłaszcza że krążące obecnie warianty są bardziej zakaźne”, mówi Drosten, zachęcając mieszkańców do szczepienia się nie tylko odpowiednią dawką przypominającą. A po drugie, „ze względu na sukces szczepień, polityka początkowo będzie miała mniej kontroli”, więc będzie więcej podróży, mniej używania masek i będziemy z dużo większą liczbą ludzi, co może prowadzić do życia z nowymi zmiennymi. Absolutnie normalne.

READ  Dermatolog, który uwidocznił chorobę w Portoryko „Nie mam zapalenia apokrynowych gruczołów potowych, ale z tym żyję”