27 stycznia, 2022

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

COVID: Epidemiolodzy wzywają do ostrożności podczas obchodów przedświątecznych po wysoce zaraźliwym wydarzeniu w Maladze | Społeczność

Świąteczny posiłek i wybuch choroby oraz co najmniej 68 zarażonych osób. Wirus koronowy rozprzestrzenił się w Święto pracowników Szpitala Regionalnego w MaladzeObecność 173 specjalistów z zespołu intensywnej terapii to dobry przykład niebezpieczeństw nadchodzących tygodni w Hiszpanii: wysoce zaraźliwe zdarzenia, które pchają krzywą infekcji w górę i niekoniecznie powodują natychmiastową hospitalizację – podają źródła medyczne , wszystkie dotknięte chorobą są łagodne lub bezobjawowe – ale występuje kwarantanna, zakłócenia w pracy i zwiększone nasycenie podstawowej i publicznej służby zdrowia. Jest to dzwonek alarmowy, który pomaga epidemiologom przypomnieć sobie, co powtarzają władze ds. zdrowia: SARS-CoV-2 nadal się rozprzestrzenia i jeśli środki są rozluźnione w okresie wielu spotkań towarzyskich (długie weekendy, kolacje firmowe, Boże Narodzenie … .) będą konsekwencje.

Clara Prats, badaczka biologii obliczeniowej na Politechnice Katalonii (UPC), podsumowuje sytuację w następujący sposób: „Wzrost będzie trwał przez co najmniej dwa tygodnie. Poza tym trudno jest prognozować. Niezależnie od tego, czy szczyt w Święta Bożego Narodzenia, tydzień przed lub tydzień później, w tych terminach będziemy na stosunkowo wysokim poziomie transmisji, dlatego prawdopodobieństwo, że w jakimkolwiek spotkaniu, czy to biznesowym, czy rodzinnym, między zarażoną osobą, nie jest bez znaczenia. postępować odpowiednio: nie organizuj dużych spotkań, ograniczaj je do najbliższych i obserwuj wentylację”.

Ministerstwo Zdrowia nie zamierza obecnie wprowadzać ścisłych ograniczeń Ma nadzieję, że sytuację uda się opanować za pomocą środków, którymi społeczności już dysponują. Na razie zignorowali Dokument z Centrum Koordynacji Alarmów Zdrowotnych i Sytuacji Nadzwyczajnych, w reżyserii Fernando Simona, który 30 listopada zalecił „ograniczenie liczby uczestników imprez publicznych i towarzyskich, zwłaszcza podczas obchodów urodzin”. Minister Carolina Daria zaapelowała w zeszłym tygodniu o szczepienia i profilaktykę, wzmacniając środki, które były korzystne, takie jak maska, która, jak podkreśliła, powinna być używana na zewnątrz, gdy nie można zachować dystansu na spotkaniach, gdy tłumy na ulicach są częste, ponieważ ten most pojawił się w hiszpańskich miastach grand.

READ  Test osobowości wirusa: wybierz jeden z obrazków, a będziesz wiedział, jaka jest Twoja prawdziwa istota w związku | wirusowe | Test psychologiczny | kierunki | Facebook | Meksyk | MX | nda nnrt | Meksyk

Wysoka transmisja w społeczności wpływa na wiele aspektów życia, przypomina Fernando Rodriguez Artalejo, profesor zdrowia publicznego na Uniwersytecie Autonomicznym w Madrycie. Dlatego musimy kontynuować szczepienie nieszczepionych [el ritmo ha aumentado algo desde que algunas comunidades comenzaron a pedir el certificado covid], Szybciej Wzmacniacz [dosis de refuerzo] szczepienia i ich przedłużenie do wieku poniżej 60 lat, Zacznij jak najszybciej z dziećmi Aby je chronić, a przede wszystkim ograniczać przenoszenie i wzmacniać niefarmakologiczne działania profilaktyczne [distancia, mascarilla, aforos, ventilación]”, potwierdza.

Konsekwencje tej szóstej fali będą zależeć od poziomu rozprzestrzeniania się koronawirusa. W populacji w większości zaszczepionej ryzyko ogólnego przeludnienia w szpitalach jest mało prawdopodobne. Przy skumulowanej zachorowalności (AI) w Hiszpanii wynoszącej 248 przypadków na 100 000 ludności w ciągu 14 dni (która rośnie), sytuacja w większości społeczności pozostaje na niskim poziomie, Ale siedmiu już dotarło do środka, według niego krukowaty znak drogowy Ministerstwo Zdrowia. Efekt będzie zupełnie inny, jeśli AI osiągnie 500 stanów, niż jeśli osiągnie 1000 lub 2000. Zależy to w dużej mierze od zachowania obywateli.

Alberto Infante, profesor National School of Health, jest bardzo pesymistyczny: „Idzie nam źle i jeśli będziemy kontynuować bez robienia tego, co konieczne, pogorszymy się. Boże Narodzenie będzie gorzkie, a styczeń bardzo czarny. W Guipúzcoa [954 casos por 100.000 habitantes en 14 días], która miała wypadki takie jak Holandia, już przenosi pacjentów z Covid-19 do szpitali w Bizkaia i Alava i odkłada niepilne operacje”.

Istnieją przykłady, takie jak duński, który przeżywa największą falę pozytywnych wyników od początku pandemii – przekroczyła skumulowaną zachorowalność (AI) wynoszącą 1000 przypadków na 100 000 ludności w ciągu 14 dni – ale 76,7% populacji zostało zaszczepione. , mniej niż połowa osób hospitalizowanych zeszłej zimy, kiedy nie doszło do 800 przypadków ptasiej grypy, Według danych magazynowych Nasz świat w danych.

READ  Banxico. Medycyna o wysokim oprocentowaniu potrzebna dzisiaj

Nawet w znacznie bardziej uspokajającym scenariuszu niż rok temu, stroma krzywa może wpłynąć na aktywność w opiece zdrowotnej, jak to miało miejsce w Belgii: ponad 2100 sztucznej inteligencji, 74,8% populacji z kompletnym systemem i ta presja szpitalna, chociaż daleko od niej najgorszy moment, poważnie martwi się swoimi mocami.

Chociaż trudno jest dokonać dokładnych porównań między krajami, ponieważ istnieje między nimi wiele różnic innych niż dane dotyczące szczepień, są to ramy, które Hiszpania może wykorzystać do odniesienia się. Ponieważ 80% populacji jest zaszczepionych, konsultowani eksperci twierdzą, że zaleca się zachowanie ostrożności podczas tego mostu i wszystkich obchodów świąt Bożego Narodzenia, aby nie mieć kłopotów. Krótko mówiąc, szczepionki znacznie zmniejszyły ryzyko zarażenia wirusem Covid, ale im więcej jest przypadków, tym większe prawdopodobieństwo, że będą miały poważne konsekwencje zdrowotne, szczególnie dla najbardziej podatnych.

Wiele osób je w restauracji w centrum Madrytu. łysa flaga

Ildefonso Hernández, profesor zdrowia publicznego na Uniwersytecie Miguela Hernándeza w Alicante, jest zaangażowany w wyciąganie wniosków z tego, co widzimy w innych krajach: „Masowe konfrontacje w pomieszczeniach bez maski niosą ze sobą ryzyko i musimy ich unikać. Pamiętamy to, co uporczywie powtarzamy: wentylacja, odległość, maska”.

Złagodzenie środków pojawiło się w ostatnich tygodniach. Na przykład Junta de Castilla y León wszczęła dochodzenie w celu wyjaśnienia potencjalnych obowiązków przed masową celebracją koncertu w Valladolid, gdzie zdecydowana większość z 4500 uczestników nie używała masek, według EFE.

Wezwanie uwagi

Zarówno kiełkować malagueño, jak i Nowy wariant omicron Może to być dzwonek alarmowy, poza tym, że nie wiadomo, jaki efekt może mieć to ostatnie, a jego obecność w Hiszpanii pozostaje nieznana.

Według doniesień w Maladze wiele restauracji już zauważyło odwołania świątecznych imprez Nacho Sanchez. Większość szpitali już go zawiesiła; Co więcej, wiele konsultowanych lokali potwierdziło, że anulowało wiele rezerwacji na 50 lub 60 restauracji, które zarezerwowały cały lokal, ale zdecydowały się zawiesić w ostatniej chwili. „Wszyscy mówią nam to samo: firmy, które zapłaciły za jedzenie, boją się zarazy”, mówi jeden z szefów kuchni w stolicy.

Będziemy musieli poczekać i zobaczyć, czy te pierwsze wrażenia rozprzestrzenią się na resztę kraju. Branża hotelarska spodziewa się dobrego grudnia, z przewidywanym obrotem około 10 mld euro, który będzie o 10% niższy niż w grudniu 2019 r. Będzie to ogromny zwrot w porównaniu z 2020 r., niższy o 50% w porównaniu z ubiegłym rokiem bez pandemii. Jednak wzrost krzywej ponownie zagraża sektorowi.