24 stycznia, 2022

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

COVID-19: w Europie wykryto ponad 100 milionów przypadków

COVID-19: w Europie wykryto ponad 100 milionów przypadków. Zdjęcie: Agence France-Presse

Europa przekroczyć Wykryto 100 milionów przypadków COVID-19 Od czasu odkrycia wirusa w grudzień 2019, liczba reprezentująca więcej niż jedną trzecią światowa zaraza, według liczenia do Francja Agencja prasowa.

Obecne epicentrum epidemii, w Europa oni uważają 100 milionów 74 tysiące 753 przypadków W obszarze obejmującym 52 kraje i lądy od poziomu Oceanu Atlantyckiego do Rosja i Azerbejdżan; Reprezentuje ponad jedną trzecią 288 mln 279 tys. 803 przypadków koronawirusa Na świecie od początku epidemii dwa lata temu.

COVID-19 wpływa na Europę

więcej niż 4,9 miliona infekcji w ostatnie siedem dni59% więcej niż w poprzednim tygodniu, a region ten stoi w obliczu bezprecedensowego poziomu Covid-19 przypadki. Wszystkie dziesięć krajów o najwyższym wskaźniku infekcji na świecie znajduje się w Europie: Prowadzeni przez Dania, Cypr i Irlandia.

podrzędny 52 kraje i regiony tego regionu, 17 Pobili swoje rekordy w dniach ostatnich przypadków Znaleziony w tydzień.

Te liczby są pobierane z sald, które władze zdrowotne Z każdego kraju komunikuj się codziennie. Ale ważna część Mniej ciężkie lub bezobjawowe przypadki Wciąż niewykryty pomimo wzrostu testów Obszerne diagnozy w wielu krajach. Ponadto zasady dotyczące Każdy kraj jest inny.

Nie towarzyszy temu przyspieszenie infekcji, w chwili obecnej w kontynent europejski , Wzrost liczby zmarłych. w ostatnie siedem dni przeciętny 3413 codziennych zgonów7% mniej niż w poprzednim tygodniu. Ta liczba osiągnęła najwyższy punkt 5735 codziennych zgonów Średnio w Styczeń 2021.

Populacja europejska nieco bardziej uodporniona niż Średnia globalna. 65% Europejczyków jest zaszczepionych częściowo, a 61% w pełni zaszczepionych, W porównaniu do odpowiednio 58 i 49% na całym świecieZgodnie z danymi zebranymi przez witrynę Nasz świat w danych.

READ  Emocjonalne pożegnanie Victora Escobara przed eutanazją