27 stycznia, 2022

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

COVID-19: Meksyk to kraj o najwyższej śmiertelności na 100 przypadków na świecie

Meksyk jest piątym krajem o największej łącznej liczbie zgonów (zdjęcie: Galo Cañas/Cuartoscuro)

Meksyk to kraj o najwyższej śmiertelności na 100 przypadków COVID-19 na świeciePotwierdziła to „analiza śmiertelności” przeprowadzona przez Johns Hopkins University.

według Twoje studiaPokazane liczby reprezentująLiczba zgonów na 100 potwierdzonych przypadków (obserwowana śmiertelność) lub na 100 000 mieszkańców (Odpowiada to ogólnej populacji kraju, zarówno z potwierdzonymi przypadkami, jak i zdrowymi ludźmi.)

Pojawia się lista pokazująca odnotowany wskaźnik dla każdych 100 potwierdzonych przypadków Meksyk na 7,5%; Za nią plasuje się Bułgaria z 4,1%. Węgry 3,1%; Rosja 2,9% i Brazylia 2,8%. dla tej części, Stany Zjednoczone zajmują 13. miejsce z 1,5 proc..

Jednak rzeczy się zmieniają, gdy kraje są wymienione podczas przeglądania 1 śmierć na 100 000 mieszkańców. w tym znaczeniu Meksyk zajmuje dziewiąte miejsce z 234,78 zgonami. Bułgaria zajmuje pierwsze miejsce z 44,78; następnie Węgry z 401,09; Mołdawia z 387,19; Gruzja zdobyła 373,75 pkt, a Czechy 339,46 pkt. Dopóki Stany Zjednoczone zajmują ósme miejsce z wynikiem 251,66.

Wskaźnik zgonów na 100 potwierdzonych przypadków COVID-19 (wykres: Johns Hopkins University)
Wskaźnik zgonów na 100 potwierdzonych przypadków COVID-19 (wykres: Johns Hopkins University)

Ośrodek badawczy wskazał, że kraje położone w górnej części, w której znajduje się Meksyk, Ma największą liczbę zgonów proporcjonalną do liczby przypadków koronawirusa lub populacjiNie musi to koniecznie oznaczać, że odpowiada za większość zgonów w ogóle.

Jeśli łączne liczby zgonów są rozpatrywane według kraju, Stany Zjednoczone będą prowadzić pod względem liczby zgonów, Czyli 826 tysięcy 419. A więc są Brazylia, z 619 tys. 401; Indie, z 481 tys. i 893; RosjaZ 305 tys. i 96 tys. oraz Meksyk z 299 tys. 544.

Numer ten jest dodawany do numeru zarejestrowanego przez Globalna inicjatywa udostępniania wszystkich danych dotyczących grypy, Opracowano globalną platformę sekwencjonowania wirusów jak Meksyk Drugie miejsce pod względem liczby przypadków Omicron w Ameryce ŁacińskiejOd naliczenia 254 przypadków Pierwsza zarażona osoba została odkryta 3 grudnia.

AMLO zaakceptowało już wzrost zachorowań na koronawirusa w Meksyku (fot. MOISÉS PABLO / CUARTOSCURO)
AMLO zaakceptowało już wzrost zachorowań na koronawirusa w Meksyku (fot. MOISÉS PABLO / CUARTOSCURO)

W ostatnich tygodniach w kraju obserwuje się wzrost zachorowań na koronawirusa, co oznacza początek czwartej fali tej choroby, jak wcześniej ostrzegano. Instytut Zabezpieczenia Społecznego i Usług dla Pracowników Państwowych (ISSSTE) do wszystkich swoich pracowników 2 stycznia.

READ  Badania w USA dotyczące mieszania szczepionek w celu wzmocnienia odporności na COVID-19

Poprzez oficjalny list wewnętrzny DNS / 039/2022 zatytułowany „Przygotuj się na powrót do zdrowia w przypadku COVID-19″, placówka zdrowia potwierdziła, że ​​istnieje „ciągły wzrost” zakażeń „Łagodne objawy kliniczne i leczenie ambulatoryjneNa całym terytorium kraju.

Głównym powodem tego wzrostu infekcji jest obecność nowego wariantu SARS-Cov-2, Micron, a także dalsze istnienie innych gatunków, takich jak Delta. Oba wciąż się rozprzestrzeniają i Spowoduje to „bardzo dużą” liczbę nowych infekcji, które mogą zostać dodane do populacji, sytuacja, której można by się spodziewać Zwiększona liczba przyjęć do szpitala, jak wskazał ISSSTE.

Ten powrót do zdrowia w stanie zagrożenia zdrowia został uznany przez prezydenta Andresa Manuela Lopeza Obradora, który również skorzystał z okazji, aby przeprowadzić Módl się o spokój mieszkańców, zwracając uwagę, że wariant Omicron jest mniej szkodliwy i zabójczy.

„Tak, infekcja tą nową odmianą rośnie, ale Na szczęście nie ma wzrostu hospitalizacji A co najważniejsze, prezydent ogłosił, że nie było zgonów. Jednakże, Wezwanie obywateli do kontynuowania niezbędnej opieki Podkreślił, że efekty w kraju nie będą takie same z innymi zmiennymi.

Czytaj